Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Winietki, lista gości czy może pełna dowolność?

Winietki, lista gości czy może pełna dowolność?
Usadzanie gości przy stołach weselnych może nastręczyć nie lada problemów młodej parze. Zadowolenie wszystkich członków rodziny, znajomych i przyjaciół graniczy z cudem. Mimo wszystko trzeba to zaplanować.

Stąd też młodzi razem z rodzicami, którzy pomagają w organizacji wesela, na długo przed planowaną uroczystością i weselem, starają się rozplanować układ stołów i siedzących przy nich gości. A co, jeśli pozostawić tą kwestię przypadkowi. Czy winietki lub listy gości przy stołach są koniecznością, czy też wymysłem nowoczesnych państwa młodych?


Właściwe zaplanowanie

To zależy od sytuacji. W dużych salach weselnych, których we Wrocławiu nie brakuje, wcale nie potrzeba winietek dla gości. Jest tyle miejsca na sali i przy stołach, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie usytuowanie. Oczywiście, należy zostawić wolne miejsce dla państwa młodych i ich świadków, ale to już nie podlega dyskusji. Państwo młodzi mogą jedynie zaznaczyć, że np. prawa strona stołów należy do rodziny panny młodej, a lewa do rodziny pana młodego. Pozostałe miejsca mogą zajmować zaproszeni na wesele przyjaciele.


Nazwiska i imiona gości na stołach

Listy gości i winietki na pewno przydadzą się wówczas, gdy mamy do czynienia z salą, na której ustawione są okrągłe stoły. Takie sale i restauracje we Wrocławiu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, jako że układ sali jest modny, a okrągłe stoły po prostu wyglądają elegancko. Przy takich stołach usadzenie gości powinno być wcześniej przemyślane. Wśród par weselnych należy tak dobrać grupy 8-12 osobowe, które będą się dobrze bawiły w swoim towarzystwie. Na stołach można wówczas ustawić pojedyncze winietki z nazwiskami zaproszonych biesiadników, albo też dużą listę gości, bez przypisywania konkretnych miejsc.


Winietki są ważne

Dzięki winietkom można skutecznie ustrzec się sytuacji, w której weselnicy szybko wyjadą ze ślubu, aby tylko zdążyć jako pierwsi na salę weselną i zająć dla siebie jak najlepsze miejsca. Wygląda to trochę jak bitwa o najlepsze siedzenia, a jest to stresująca chwila, także dla organizatorów – rodziców i państwa młodych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top