Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Winietki i zawieszki weselne

Winietki i zawieszki weselne
Gwarancją sprawnego przebiegu uroczystości ślubnej jest jej dobra organizacja. Najwięcej czasu i przemyśleń zajmuje zaplanowanie samego wesela. Zarówno umiejscowienie wszystkich członków rodziny i znajomych przy stołach, jak i ułożenie poszczególnych elementów imprezy sprawia szczególne trudności Młodym Parom.

Od dobrej organizacji zależy to, czy goście będą się dobrze bawić. Nic dziwnego, że nowożeńcy często czują presję, by dopiąć wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Na szczęście istnieją sposoby na ułatwienie tego procesu.

Winietki i zawieszki - proste rozwiązanie pomagające w organizacji wesela

Drobne, kartonowe wizytówki pomogą już na etapie przygotowań, a w trakcie wesela pozwolą gościom szybko trafić na właściwe miejsca. Możecie zaprojektować je w dowolny sposób, a następnie wydrukować - lub skorzystać z gotowych rozwiązań. Dzięki winietkom nie dojdzie do sytuacji, gdy dwie osoby niemające ze sobą wiele wspólnego, przez pomyłkę usiądą obok siebie. Nie ma nic bardziej nużącego niż cisza przy biesiadnym stole!

Sklepy oferują mnóstwo wariantów kolorystycznych - z pewnością dopasujecie winietki i zawieszki weselne do własnej koncepcji. W dobie tak wielu możliwości papierniczych możecie nawet zdecydować się na zlecenie wykonania Waszego projektu. Drukowane na ozdobnym papierze, udekorowane złoconymi czy posrebrzanymi aplikacjami, przykują wzrok gości i spełnią swoją funkcję. Tekturowe zawieszki na butelkach alkoholu to nie tylko miejsce na pełen humoru komunikat, zachęcający do wspólnej zabawy, ale również informacja - co to za trunek i z czego został przyrządzony. Znakomicie nadadzą się na opisanie alkoholi własnego wyrobu. Zaproszeni goście łatwo zdecydują, czego chcieliby się napić.

W jaki sposób dobrać winietki i zawieszki do charakteru wesela?

Kierujmy się dobrym smakiem i wyczuciem. Sprawdźmy, jaka kolorystyka jest tematem przewodnim wesela. Jeśli oprawie uroczystości towarzyszą jasne, stonowane barwy - beże, szarości i biel - wybierzmy coś w podobnych kolorach. Do ślubu w stylu rustykalnym pasują surowe formy. Możecie zdecydować się nawet na prostą tekturkę z tłoczeniem i czarnym napisem. Takie zawieszki przypięte na jutowym sznurku to nie tylko modne, ale i ekologiczne rozwiązanie.

Miłośnikom minimalizmu spodobają się winietki proste, w jednolitym kolorze i z drobnym napisem. Warto dodać ozdobny element - na przykład skromne złocenie, które przełamie monotonną formę. Z kolei wielbiciele nowoczesnych form mogą zdobyć się na eksperymentowanie. Asymetrie, wycięcia, dizajnerskie rozwiązania na pewno zwrócą na siebie uwagę. Panują tu także inne zasady doboru kolorów. Im mocniejsze, bardziej kontrastowe połączenia, tym lepiej.

Oczywiście w większości przypadków dobrze sprawdzą się eleganckie winietki i zawieszki weselne z drobną, ozdobną aplikacją. Można je dowolnie zaprojektować, dzięki czemu z łatwością dobierzecie odpowiednie szczegóły - takie jak czcionka i kolor napisu, czy też sama dekoracja.

Winietki i zawieszki to nieodłączny element każdego wesela. Pomagają w organizacji i informowaniu gości o najważniejszych kwestiach. Dzięki nim żadna zaproszona osoba nie zagubi się wśród wielu tak samo przystrojonych stołów. Wesele odbędzie się bez opóźnień, a Wy na zawsze zapamiętacie ten wspaniały dzień!

Materiał zewnętrzny

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top