Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wielka radość na zdjęciach

Wielka radość na zdjęciach
Wybór fotografa ślubnego nie jest łatwym zadaniem. Przecież jest to zdecydowanie się na osobę, która towarzyszyć Wam będzie w najpiękniejszych chwilach Waszego życia. Dlatego nie należy spieszyć się z tą decyzją, a zarazem trzeba pamiętać, że najlepsi fotografowie szybko mają zajęte terminy.

Na spotkaniu z fotografem warto poprosić o obejrzenie kilku albumów zdjęć wykonywanych przez niego. Podczas oglądania należy dokładnie przyjrzeć się fotografiom i zwrócić uwagę czy są dobrej jakości, czy uchwycone są emocje na twarzach młodej pary, a także czy fotograf skupił się głównie na twarzach, zamiast na szczegółach z tła, które są również bardzo ważne. Warto zwrócić uwagę na osobowość fotografa, jego zachowanie, maniery i ważne cechy, takie jak życzliwość, cierpliwość i pogodność.


Odpowiednie nawiązanie relacji

Bardzo ważne jest nawiązanie dobrego dialogu z fotografem. Tylko wzorowa współpraca sprawi, że z tych zdjęć będziecie naprawdę zadowoleni. Aby zminimalizować stresujące sytuacje w dniu sesji ślubnej, należy zaplanować ją najlepiej po ślubie. Tylko wtedy skupicie się jedynie na jak najlepszym pozowaniu do tych wspaniałych fotografii. Na pewno wizja czekających na Was z niecierpliwością gości weselnych nie podziała na Was uspokajająco. Tereny należące do Powiatu oświęcimskiego obfitują w liczne zabytki architektoniczne i przyrodnicze. Przez Oświęcim przebiega małopolski Szlak Architektury Drewnianej, który prezentuje bogactwo i unikatowość architektury drewnianej regionu. Na terenie Oświęcimia znajduje się wiele wspaniałych zabytków, wśród których warto pokusić się o zrobienia zdjęć ślubnych.


Plenery ślubne Oświęcimia

Na pewno swoje kroki można skierować do Zamku Książąt Oświęcimskich. Zamek zlokalizowany jest na wzgórzu, które w czasach pogańskich najprawdopodobniej było miejscem kultu. Zdjęcia można wykonać z najstarszymi obiektami zamkowymi w tle. Do takich należą gotycka wieża obronna (XIII/XIV w.) oraz fragment muru obronnego i basteja (płn.-wsch. część wzgórza). Wieża jest jedną z pierwszych budowli ceglanych w Małopolsce oraz najwyższym zachowanym murem gotyckim w Polsce południowej (40 m). Pozostając w historycznej wersji Waszej sesji zdjęciowej, można także wybrać się do oświęcimskiej synagogi, kaplicy Mauzoleum czy Muzeum Auschwitz-Birkenau.


Nie tylko zabytki

Jeśli nie będzie Was peszył wzrok przechodniów, piękne zdjęcia można także wykonać na Rynku oświęcimskim. Pierwotna, drewniana zabudowa została zniszczona przez pożary, które trawiły miasto. Dzisiejsze, murowane kamienice powstały w ciągu ostatnich 200 lat. Oświęcim to nie tylko piękne zabytkowe miejsca i atrakcje historyczne, ale także piękna przyroda. Zdjęcia ślubne można wykonać na szlaku rowerowym. Oświęcimski fragment trasy prowadzi przez całe miasto, ukazując jego najbardziej charakterystyczne punkty: starówkę, dolinę Soły, miejsca martyrologii i zabytki architektoniczne na obrzeżach aglomeracji. Zachęcamy również do udania się na Oświęcimskie Planty nad Sołą. W Dolinie rzeki Soły znajdują się dobrze zachowane lasy wierzbowo-topolowe, można tu również spotkać rzadkie gatunki fauny i flory, co będzie świetnym tłem dla Waszych zdjęć ślubnych. Na pewno dokonacie trafnego wyboru, a do zdjęć ślubnych po latach będziecie wracać z wielką radością!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top