Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wiele pomysłów na sesję ślubną

Wiele pomysłów na sesję ślubną
Przygotowania do ślubu i wesela rozpoczynają się na kilka miesięcy przed dniem ceremonii. To duże przedsięwzięcie, w którym chcielibyśmy, aby wszystko było idealne i zapięte na ostatni guzik. Wybór fotografa do tego należy.

Ważnym punktem widniejącym na „liście spraw do załatwienia” jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa. W ferworze codzienności nie mamy czasu na dzwonienie czy jeżdżenie od studia do studia, by ostatecznie dokonać najlepszego wyboru.


Ważne omówienie szczegółów

Jeżeli wybraliśmy już tego jedynego fotografa, to wtedy należy omówić z nim szczegóły współpracy. Gdy chcemy, aby te zdjęcia były oryginalne, to bez chwili namysłu powinniśmy wybrać opcję sesji plenerowej. Fotografie studyjne fotografowie odkładają do lamusa zapomnienia, ponieważ są pozowane i nie wyrażają młodzieńczego wigoru nowożeńców. W pierwszej kolejności powinniśmy się jednak zastanowić, czy oby na pewno chcemy tę niezwykłą sesję przeprowadzić w dniu ślubu.


Inny termin sesji ślubnej

Może to być ryzykowna decyzja, bowiem zawsze może nie dopisać nam aura. Poza tym główni aktorzy spektaklu pod tytułem "wesele" nie powinni zbyt długo być poza salą biesiadną, ponieważ spektakl bez ich udziału traci na wartości. Dlatego lepiej taki plener zaplanować przed lub po tym ważnym dniu. Wtedy też spada z nas ciężar presji, który nam towarzyszy, a zdjęcia wychodzą wtedy zdecydowanie lepiej. Jakie tło będzie najlepsze dla naszych zdjęć ślubnych w "terenie"? Popularna jest przestrzeń miejska, a więc skwery, ulice czy zabytki, z których słynie dana miejscowość. Są też opcje dla dusz romantycznych, a więc sielskie zakątki w lesie, ławka w parku, itd. Pasjonaci wybiorą motywy i miejsca związane ze swoimi życiowymi zainteresowani.


Maszewo - piękne plenery

Ciekawych zakątków do wykonania owej sesji nie brakuje w Maszewie. Miłośnicy miejsc na łonie przyrodą znajdą interesujące ich przestrzenie nad rzeka Leśnicą lub nad jeziorem Maszewskim. Jeśli chodzi o ulice miasta, to na szczególną uwagę zasługuje kościół parafialny pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, którego budowę zakończono w 1358 r. W bardzo dobrym stanie zachowała się tzw. Baszta Francuska z XV wieku, która stanowi jeden z elementów murów obronnych miasta, których wznoszenie zapoczątkowano w 1286 r. Warto też pofatygować się, by wykonać kilka ujęć na miejskim rynku, gdzie znajduje się także zabytkowy ratusz, ukończony w 1827 r.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top