Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wieczory kawalerskie i panieńskie oraz późniejszy ślub i wesele

Wieczory kawalerskie i panieńskie oraz późniejszy ślub i wesele
Niewątpliwie wieczory kawalerskie i panieńskie są często organizowane. Zmienia się jednak ich forma. Podobnie sprawa dotyczy ślubu i wesela. Wszystko indywidualnie zrealizowane jest w oparciu o pomysły i oczekiwania.

Organizacja wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego należy do dużych wyzwań. Imprezy te jednak są coraz częściej organizowane, a co więcej, bardzo często są one organizowane z naprawdę dużym rozmachem. Na pewno każda przyszła pani młoda marzy o dobrej zabawie przed swoim ślubem, podobnie jak każdy przyszły pan młody.


Ciekawe pomysły dotyczące kawalerskiego i panieńskiego wieczoru

Jako, że tego rodzaju imprezy często trwają do białego rana, imprezy te obecnie organizuje się nie w przeddzień ślubu, ale na przykład nawet na tydzień przed weselem. W ten sposób nie ma obaw, że pani młoda czy pan młody będzie ziewać na swoim ślubie. Obecnie śluby są również organizowane nieco inaczej niż jeszcze przed kilkunastoma laty. Dzisiaj wesela rzadko kiedy odbywają się w prywatnych domach, coraz częściej młode pary decydują się na zorganizowane przyjęcia weselnego w ekskluzywnym lokalu, na przykład w restauracji. Właśnie w takim lokalu można liczyć na kompleksową obsługę podczas całonocnego przyjęcia, nie rzadko oferowane są także wyśmienite dania oraz wypieki, które zachwycają podniebienia gości.


Staropolska tradycja

Szczególnie na wsiach, gdzie społeczności są mniejsze i bardziej ze sobą zżyte, wesele nabierało niemal magicznego wyrazu. Dziś ślub  to wyjątkowy dzień i towarzysząca mu zabawa do białego rana, na której należy pojeść, potańczyć, napić się i zapamiętać do końca życia. Natomiast kiedyś ślub  polegał na złożeniu uroczystej obietnicy, czyli zobowiązaniu się do wykonania określonych rzeczy. Bardzo często było to zobligowanie się do złożenia darowizny na rzecz kościoła czy klasztoru.


Najważniejsze zadowolenie

Dotrzymanie złożonego ślubu było sprawa honorową, ślubu nie wolno było zerwać.  Funkcjonowało mnóstwo rożnych rytuałów towarzyszących ceremoniom weselnym. Historia wesel i ślubów jest płynna n przestrzeni minionych tysiącleci, jednak cel i efekt końcowy pozostał taki sam. Wesele to marzenie o wyjątkowym i jedynym dniu i pięknej, niepowtarzalnej oprawie uroczystości.  Złożenie przysięgi ślubnej, podczas której małżonkowie obiecują sobie miłość i uczciwość małżeńską  i ze pozostaną ze sobą aż do śmierci, zostaje potwierdzona uroczystym założeniem obrączek ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top