Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wieczór kawalerski i panieński: pomysły i porady

Wieczór kawalerski i panieński: pomysły i porady
Wśród natłoku obowiązków przedślubnych znajduje się jeden punkt, który wydaje się być tymczasową odskocznią od żmudnych przygotowań. Mianowicie chodzi o wieczór panieński i kawalerski, na który decyduje się większość par. Czy w ostatnim wolnym wieczorze należy przestrzegać jakichkolwiek zasad?

Wieczory kawalerskie i panieńskie zwykle organizuje się na dwa tygodnie przed ślubem. Zatem, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik, pierwsze wizje wieczorów powinny pojawiać się średnio na trzy miesiące przed uroczystością zaślubin. Choć są i takie pary, które zgodnie z tradycją bawią się na dzień przed ślubem. Jednak takie rozwiązanie szczerze odradzamy. Całonocna impreza na pewno nie wpłynie korzystnie na wygląd i nastrój uczestników podczas ślubu i wesela.


Wieczór panieński

1. Kto organizuje i płaci?

Wieczór panieński organizują druhny lub koleżanki panny młodej. Oczywiście uwagi panny młodej są jak najbardziej na miejscu. Podobnie ma się rzecz z wydatkami, chociaż w tym wypadku jest to sprawa umowna. Z reguły za połowę imprezy płaci przyszła mężatka, a za połowę jej uczestnicy. Bywa i tak, że całą kwotę pokrywają koleżanki panny młodej.

2. Kogo i jak zaprosić?

Jeśli już uzgodniony zostaje termin wieczoru panieńskiego, należy zastanowić się, kogo zaprosić na tę szaloną imprezę. A trzeba to zrobić minimum na miesiąc przed ostatnim oficjalnym wolnym wieczorem panny młodej, gdyż przyszli goście później mogą mieć już zaplanowany pilny wyjazd. Oto trzy główne zasady, jakimi panna młoda musi się kierować przy wyborze gości na swój ostatni wolny wieczór:

  • Zapraszam tylko najlepsze koleżanki
  • Nic na siłę – to ma być tylko mój wybór
  • Jeśli czuję niepewność przy danej osobie, nie zaproszę jej

Warto kierować się tymi zasadami, gdyż wieczór panieński ma być przede wszystkim radosny i beztroski. Dlatego nie należy zapraszać koleżanek, wśród których młoda pani nie będzie czuć się pewnie. Należy wybierać sprawdzone przyjaciółki, które nie odmówią zaproszenia. Jeśli chodzi o samo zaproszenie, można je wysłać pocztą elektroniczną lub zaprosić osobiście.

3. Wieczór w domu, kinie czy lokalu?

Bardzo ważny jest wybór miejsca zabawy. Jeśli imprezę ma zorganizować druhna z przyjaciółkami, warto zapytać o zdanie panny młodej, która na pewno ma swoje prywatne upodobania. My proponujemy następujące miejsca:

  • dla imprezowiczek – wynajęty lokal
  • dla szalonych – dom z zaproszonymi tancerzami
  • dla spokojnych – kino

Jeśli młoda pani z przyjaciółkami zdecydują się na to pierwsze rozwiązanie, muszą pamiętać, że lokal w późniejszym terminie może być już zajęty. Dlatego czym prędzej powinni się udać w celu jego rezerwacji. Podobnie ma się rzecz z wynajęciem płatnych tancerzy. Natomiast punkt nie dotyczy kobiet, które ostatni wieczór chcą spędzić w kinie oglądając romantyczną komedię. Bilety na film można nabyć nawet w tym samym dniu.

4. Ciekawe pomysły na wieczór panieński

Jeśli panna młoda decyduje się na bardziej szalone warianty podczas wieczoru panieńskiego, należy ustalić dokładny jego plan. Poniżej przedstawiamy propozycję całonocnej imprezy:

  • godz. 20:00 – przywitanie chlebem, solą i wodą, a następnie toast
  • godz. 20:30 – wręczenie pannie młodej fartucha kuchennego i berła w postaci wałka
  • godz. 21:00 – pierwsza zabawa. Np.: panna młoda, która ma zasłonięte oczy, dostaje do ręki kartkę i długopis. Następnie każda z dziewczyn mówi jej, co ma po omacku rysować. Po zakończeniu dzieła opaska zostaje ściągnięta z oczu przyszłej mężatki. Natomiast na kartce ukazuje się podobizna jej męża za 20 lat.
  • godz. 21:30 – pogaduchy na różne tematy, np.: ?mój pierwszy raz”, ?mój typ faceta”
  • godz. 22:00 – druga zabawa. Koleżanki na kartkach zapisują anonimowo swoje porady dla panny młodej. Następnie wrzucają je do worka. Młoda pani musi wyjąć wszystkie porady i przeczytać je na głos.
  • godz. 22:30 – przybycie zaproszonego tancerza. Radzimy pannie młodej, aby o tym punkcie mimo wszystko wiedział jej przyszły mąż. W tym celu przyszłe małżeństwo uniknie zbędnych nieporozumień.
  • godz. 23:45 – rozpakowanie prezentów przez pannę młodą. Zwykle jest to bielizna lub gadżety erotyczne
  • godz. 0:00 – trzecia zabawa. Oczepiny polegające na losowaniu przez pannę młodą zadań i ich wykonywaniu.

Przykładowe zadania:

a. Zatańczyć na rurze od odkurzacza
b. Zjeść zmysłowo banana
c. Ubrać się w jeden wybrany prezent
d. Zatańczyć taniec erotyczny


Wieczór kawalerski

1. Kto organizuje i płaci?

W przeciwieństwie do wieczoru panieńskiego, za wieczór kawalerski w dużej mierze odpowiedzialny jest pan młody. Oczywiście w przygotowaniach do szalonego spędzenia godzin nocnych może pomóc mu świadek bądź koledzy, jednak jest to bardziej przyjacielska pomoc niż rytualny obowiązek. Podobnie ma się rzecz z wydatkami na ten wieczór. Z reguły pokrywa je pan młody. Jednak dobre serce świadka i kolegów nakazuje, aby dorzucić kilka groszy do imprezy.

2. Kogo zaprosić?

Pan młody na swój wieczór kawalerski powinien zaprosić tych znajomych, w których towarzystwie najlepiej się czuje. Musi mieć pewność, że nie zawiodą oni w najtrudniejszych momentach wieczoru. Z kolei koledzy pana młodego mogą mu zrobić niespodziankę w postaci zaproszenia na ten wieczór jego szkolnych miłości lub najlepszych koleżanek. Wszystko jednak zależy od poczucia humoru pana młodego. Zaproszeni muszą pamiętać, że to jego ostatni oficjalny wolny wieczór w życiu, który musi przeżyć jak najlepiej.

3. Niezapowiedziana wizyta striptizerki – aspekty moralne

Świadkowie prześcigają się w wynajdowaniu oryginalnych pomysłów na wieczór kawalerski. Czasem za zgodą pana młodego zamawiają striptizerkę z programem artystycznym. Tymczasem należy zastanowić się, czy przyszła współmałżonka na dwa tygodnie przed ślubem chciałaby, aby jej mąż odzwierciedlał erotyczne marzenia na striptizerce przebranej za pielęgniarkę czy policjantkę. Istnieje bowiem pewna granica, której przekroczenie może grozić nawet zerwaniem zaręczyn. Granica jest ustalana przez samych nowożeńców. Dlatego zanim zaczną się przygotowania do poszczególnych wieczorów, młodzi muszą szczerze porozmawiać, czy wszystkie ruchy tej nocy mogą być dozwolone.

4. Ciekawe pomysły na .

Urządzając wieczór kawalerski warto kierować się zainteresowaniami pana młodego. Poniżej przedstawiamy cztery sposoby na spędzenie szalonego wieczoru kawalerskiego w gronie najlepszych znajomych:

  • Męskie sporty – organizacja tego typu imprezy wymaga sporych nakładów pracy. Można poszaleć na gokartach, iść na ściankę wspinaczkową, postrzelać na strzelnicy itd. Chodzi głównie o sport, który podniesie adrenalinę bardziej niż niejedna striptizerka.
  • Szaleństwa na kółkach – zachęcamy do wynajęcia luksusowej limuzyny, która przewiezie pana młodego i przyjaciół po centrum miasta. W czasie przejazdu uczestnicy imprezy siedząc wygodnie w aucie mogą oglądać telewizję, pić drinki i słuchać swojej ulubionej muzyki. A na koniec można poprosić kierowcę o odwiezienie do ulubionego lokalu.
  • Daleka podróż – ten wieczór można również spędzić z dala od domu. Pan młody ze swoimi znajomymi może udać się na męską wyprawę w góry, pod namioty czy nad ulubione jezioro. Na miejscu zachęcamy do zorganizowania ogniska i szalonej zabawy do rana!
  • Impreza domowa – jeśli wydatki ślubne pochłonęły większość zasobów portfela pana młodego, wieczór kawalerski można równie dobrze zorganizować w domu. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy na swój wieczór kawalerski zapraszają ścisłe grono znajomych i wiedzą, czego się po nich można spodziewać. Jednak nie polecamy tego rozwiązania, gdy za ścianą mieszkają sąsiedzi przeciwni nocnym imprezom i głośnej muzyce.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top