Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wiązanka ślubna – jak wybrać?

bukiet ślubny - kolory - panna młoda
Bez względu na stylizację wesela, każda Panna Młoda idzie do ślubu z bukietem kwiatów - ślubna wiązanka jest jej nieodzownym atrybutem. Zobacz na co zwrócić uwagę przy wybierając piękny bukiet ślubny.

Bukiet ślubny to jeden z tych detali, który po prostu musi pojawić się na weselu bez względu na to w jakim stylu organizujemy uroczystość. Trudno wyobrazić sobie Pannę Młodą, której go brakuje. W dodatku może on ciekawie urozmaicić suknię oraz nieść z sobą pewne ważne znaczenie, w zależności od tego, jakie kwiaty się w nim znajdą. Jak wybrać idealny bukiet ślubny? Ślubna wiązanka to ważny szczegół, który może znacznie wpłynąć na wygląd Panny Młodej. Może zwracać na siebie uwagę lub przeciwnie, stanowić dopełnienie sukni, wręcz niezauważalne. To jaki ostatecznie przyjmie wygląd, zależy właśnie od sukni Panny Młodej, bo to do niej trzeba dopasować bukiet.

Bukiet ślubny: Jak dopasować bukiet ślubny do sukienki?

Pierwszą kwestią, nad jaką musimy się zastanowić, jest kolor wiązanki ślubnej. Zwykle styliści zalecają dobranie wiązanki do makijażu, co zapewni konsekwencję w wyglądzie. Kolor powinien też dobrze komponować się z karnacją panny młodej, jej kolorem włosów, a przede wszystkim sukni ślubnej. Jeśli suknia jest biała, to nie będzie żadnego problemu, w tym przypadku możemy użyć wiązanki w dowolnym kolorze, dopasowując ją do innych elementów naszego wyglądu, czyli np. koloru włosów. I tak dla brunetek polecane są kwiaty w mocnych kolorach np. czerwieni czy bordo, natomiast dla blondynek o jasnej karnacji kolory pastelowe, jak błękit czy lekki róż. Jeśli suknia jest w innym kolorze, należy skonsultować się z florystką, koniecznie pokazując jej przynajmniej zdjęcia sukni, tak aby dobrała najbardziej odpowiedni kolor i dodatki.
 

Rozmiar wiązanki na ślub

Poza tym, musimy wybrać rozmiar bukietu ślubnego. W tym przypadku powinniśmy się kierować posturą Panny Młodej: dla pań filigranowych zaleca się mniejsze bukiety, podczas gdy dla kobiet wysokich, mocno zbudowanych lepszy będzie obszerny bukiet. Na wielkość i wygląd bukietu ma też wpływ wygląd sukni i styl wesela. Suknie bardziej ozdobne wymagają skromniejszego bukietu, podczas gdy suknia jest prosta, lepiej wyróżnić się fantazyjną wiązanką.
 

Kwiaty do bukietu ślubnego - ukryte znaczenie

Wygląd to jedno i zdecydowanie odgrywa ważną rolę, ale kwiaty mogą nieść ze sobą także pewne przesłanie. Wiadomo, że od dawnych czasów kwiatom przypisywano pewną symbolikę. Wiązanka ślubna, którą zapewne postanowimy zasuszyć i zatrzymać jako pamiątkę, to świetny sposób, aby symbolicznie zapisać w niej pewną informację. I tak agawa to obietnica wiecznej miłości, fioletowy bez oznacza pierwszą miłość, a forsycje burzę uczuć i wspólne przeznaczenie.

Znaczenia kwiatów, które możesz wykorzystać w kompozycji bukietu ślubnego:

 

Kwiat Znaczenie
 Agawa długowieczna miłość
 Aksamitka bliskość, przeznaczenie
 Bez fioletowy pierwsza miłość
 Forsycja burza uczuć, przeznaczenie
 Frezja kocham, chcę być tylko z tobą
 Jaśmin  oczarowanie, słodkie zakochanie
 Konwalia  szczęście, tkliwość
 Roże białe  niewinność, wierność
 Róże czerwone  gorąca miłość
 Storczyk  zmysłowość, doskonałość

 

Ewentualnie możemy zdecydować się na kwiaty, które bardzo lubimy lub takie, z którymi związana jest historia związku, bo np. kobieta otrzymała je na pierwszej randce. Ważne jednak, żeby trzymać się zasady, że bukiet musi pasować do sukni, która trochę nas w tym zakresie ogranicza. Jednak pomysłowa florystka z łatwością znajdzie rozwiązanie i pogodzi wszelkie potrzeby.

Bukiet to najważniejsza kwiatowa dekoracja, pod którą dobiera się inne obecne na weselu, np. kwiat w butonierce Pana Młodego, bukiety druhen, a nawet stylizację samochodu, czy dekorację kościoła. W ten sposób możemy być pewni, że konsekwencja zostanie zachowania, a całe przyjęcie weselne będzie wyglądało spójnie i będzie dopracowane w każdym szczególe.

Więcej o tym, jak wybrać bukiet ślubny w krótkim przewodniku:

 

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top