Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Weselny DJ – jaki koszt?

Weselny DJ – jaki koszt?
DJ to zwykle sposób na zaoszczędzenie na muzyce weselnej. Jednak wraz ze wzrostem popularności usługi DJ również nie są tanie. Jaki budżet trzeba założyć przy wyszukiwaniu profesjonalisty, który zagra na weselu?

Choć wielu nie wyobraża sobie wesela bez muzyki na żywo, to coraz więcej osób rezygnuje z tej opcji i decyduje się na zatrudnienie DJ'a. Głównym powodem takiego postępowania jest możliwość zabawy przy oryginalnych wersjach przebojów, ale też niższa cena. Czy rzeczywiście jest ona znacznie niższa od wynajęcia zespołu? Ile może kosztować DJ na weselu?
 

Wybór DJ-a

Dobry DJ potrafi naprawdę świetnie rozkręcić zabawę, wyczuć jaka muzyka najbardziej odpowiada gościom i dostosować się do ich preferencji. Często prowadzi także zabawy weselne, wcielając się w rolę wodzireja. Taka usługa potrafi słono kosztować, w dodatku świetni fachowcy mają zwykle bardzo napięte kalendarze i trzeba ich obecność na weselu zamawiać ze sporym wyprzedzeniem. Ile tak naprawdę kosztuje DJ, który sprawi, że goście nie będą w stanie usiedzieć w miejscu?
 

Koszt DJ'a na weselu – od czego zależy?

Cena usług DJ'a zależy oczywiście od jego umiejętności i tego jak jest popularny i ile ma zleceń. Nie zawsze jednak jest to główne kryterium, bo ceny znacznie różnią się w zależności od regionu i miasta. Może się zdarzyć, że świetny DJ ze Szczecina będzie znacznie tańszy niż średni z Warszawy, czy Krakowa. Na cenę mają wpływ także dodatkowe usługi np. projektor z animacjami, dodatkowe nagłośnienie, dodatkowe światła, dym, większa ekipa (częste jest zatrudnianie dwóch osób) czy prowadzenie zabaw weselnych. Liczba gości zwykle nie ma żadnego znaczenia, DJ liczy tylko swój własny wysiłek, a ten jest niezależny od tego, ile osób jest obecnych na weselu. Generalnie trzeba liczyć się z tym, że minimalny koszt to 1,5 -2 tysiące złotych za całość pracy DJ'a.

 

 Miasto  Cena minimalna
 Warszawa  2000 PLN
 Kraków  1500 PLN
 Gdańsk  1500 PLN
 Wrocław  1200 PLN
 Poznań  1300 PLN
 Łódź  1500 PLN
 Szczecin  1000 PLN
 Białystok  1200 PLN 

  

DJ czy orkiestra na weselu – co się bardziej opłaca?

Koszt wynajęcia kilkuosobowego zespołu grającego muzykę na żywo to wydatek minimum 3000 złotych za noc (często wyższy), w dodatku każdy zespół ma swoje aranżacje, mogą być lepsze od oryginalnych, ale mogą być też gorsze. Jasno więc widać, że DJ jest znacznie tańszą opcją. Za pieniądze konieczne do wynajęcia zwykłego zespołu możemy mieć naprawdę rozchwytywanego, popularnego DJ'a, a często uda nam się znacznie zaoszczędzić. Jednak oszczędność to nie jedyne co przemawia za zatrudnieniem DJ'a.
 

Repertuar na żywo

Zespoły są znacznie bardziej nieprzewidywalne, każdy ma swój styl, który niekoniecznie musi podobać się gościom. W przypadku DJ'a używa on znanych aranżacji popularnych piosenek, a jak wiadomo najbardziej podoba się to, co znane. Jeśli w dodatku DJ jest energiczny i wesoły to z łatwością „rozrusza towarzystwo”, a często także jest skłonny przychylić się do próśb gości i grać utwory, które sobie zażyczą. Dobry DJ na pewno będzie mieć pokaźną bazę piosenek, w której znajdą się także te mniej znane.
 

Głosy za i przeciw

Oczywiście są osoby, które uważają, że tylko muzyka na żywo nadaje się na imprezę rangi wesela. Zwykle jednak, w momencie uczestniczenia w imprezie z dobrym DJ'em szybko zmieniają zdanie. DJ przestaje byś sposobem zaoszczędzenia na weselu, a staje się modnym elementem, który przez coraz więcej par jest wybierany chętniej niż zespół. Szczególnie jeśli wesele ma być nowoczesne, wtedy DJ idealnie wpasuje się w jego styl.

Jak wygląda wesele z DJ'em? Oto kilka propozycji:

 

 


Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top