Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Weselne kreacje z całego świata, czyli jak pobierają się nasi sąsiedzi?

Weselne kreacje z całego świata, czyli jak pobierają się nasi sąsiedzi?
W Polsce wesele kojarzy się z bielą, która symbolizuje czystość i rozpoczęcie nowego, wspólnego rozdziału w życiu. Suknie przybierają różny krój – począwszy od klasycznej bezy, po syrenkę lub prostą trapezową suknię inspirowaną minimalistycznymi kreacjami Meghan Markle. Pan Młody wtóruje swoją stylizacją, stawiając na granat, szarość lub chaber.

Polskie wesele owiane jest pewnymi tradycjami, a goście weselni otrzymują jasne wytyczne wobec charakteru wydarzenia i dozwolonych kreacji. Eleganckie sukienki na wesele przyzdabiane są biżuterią, czółenkami i niewielkimi torebkami na łańcuszku. Całość uzupełnia staranny makijaż i precyzyjnie zaplatana fryzura.

Chcąc przybliżyć zwyczaje i kreacje w pozostałych zakamarkach świata zapraszamy Was w podróż. Dzięki niej poznacie kreacje, które łapią za serce i zaskakują - zobaczmy, co noszą na weselnych zabawach nasi bliscy i dalecy sąsiedzi!

Indie – kolory i bogactwo.

Indie słyną ze swoich barw, kolorowych materiałów, zdobionych strojów i braku minimalistycznych rozwiązań. Najpopularniejszym odzieniem jest sari, czyli indyjska szata pochodząca jeszcze z czasów starożytnych. Krój sari przypomina długi pas materiału, który sięga nawet kilku metrów. Po odpowiednim zawiązaniu i zwinięciu, suknia podkreśla kształty, a drapowania wydobywają intensywną barwę i fantazyjne wzory.

Kolorowe sari to strój dzienny, który noszony jest nie tylko na ślubną zabawę, ale również w pozostałe dni w roku. Nie mniej jednak kobieta stojąca na ślubnym kobiercu wybiera najbardziej strojną wersję, podkreślając barwy biżuterią i mocnym makijażem, z najczęściej wiodącym kolorem jest czerwień, biel i złoto. Do długich sukni Panna Młoda dobiera zestaw wielu bransoletek, kolii oraz kolczyków w złotym odcieniu, a rolę welonu spełnia opaska wysadzana drogocennymi kamieniami.

Azja pełna czerwieni

W Chinach kolorem świadczącym o miłości, pomyślności i wieloletniej wierności jest czerwień. To właśnie w tym barwach przystrojona jest Panna Młoda oraz sala weselna, na której bawią się zaproszeni goście. Oprócz zdobionej sukni przyszła małżonka przywdziewa koronę ozdobioną w smoki, pióra, perły lub kamienie szlachetne. Strój ten posiada bogatą historię, inspirowaną dynastią Ming. Co ciekawe, oprócz Chinek również mieszkanki Tajwanu wykorzystują czerwień podczas swojego dnia zaślubin.

Nieco dalej, również w Azji, Japonki biorą ślub zgodnie z wytycznymi szintoizmu. Według niego żona powinna założyć strojne kimono i japońskie sandały na koturnach. Zamiast welonu, głowę zdobi ciekawe nakrycie, które symbolizuje zaprzestanie egoizmu i zazdrości. Ten element stroju jest niezwykle ważny, bowiem oznacza oddanie mężowi i pełne posłuszeństwo w związku. Kimono również ozdobione jest czerwienią i doskonale kontrastuje z beżem lub bielą.

Bułgarskie kreacje

Nieco bliżej Polski, w Bułgarii, przyszłe żony pokrywają swoją twarz białą farbą, a następnie naklejają kolorowe cekiny i dekoracje – nie pomijając powiek czy czoła. Na głowę zakładane są kolorowe i strojne girlandy, które składają się głównie ze sztucznych kwiatów. Tu wiodącym kolorem staje się srebro, przypominające łańcuchy oraz czerwień, najczęściej ozdabiająca welon. Panna Młoda oprócz bukietu dzierży w ręce lustro. Spojrzeć w nie może dopiero jako żona, dając znak, że jest gotowa do posłuszeństwa swojemu mężowi. Warto nadmienić iż ten typ zaślubin dotyczy tylko wąskiej grupy Bułgarów, nazywanej „słowiańskimi muzułmanami”.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top