Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Weselna fotografia - pozowanie bez obaw

Weselna fotografia - pozowanie bez obaw
Tak! Udało się! Dobry fotograf ślubny zdecydował się uwiecznić Wasz ślub. Chwilowa euforia zamienia się po chwili w strach. Przecież my nie potrafimy pozować! Bez paniki, za chwilę poznasz kilka prostych technik, które sprawią, że zdjęcia będą prawdziwym dziełem sztuki.

Tak! Udało się! Dobry fotograf ślubny zdecydował się uwiecznić Wasz ślub. Chwilowa euforia zamienia się po chwili w strach. Przecież my nie potrafimy pozować! Bez paniki, za chwilę poznasz kilka prostych technik, które sprawią, że wszystkie zdjęcia zrobione przez fotografa będą prawdziwym dziełem sztuki.


Ustalenie warunków współpracy

Ustalając warunki współpracy z fotografem ślubnym podkreślcie wspólnie, że nie chcielibyście, żeby zdjęcia były wykonywane przypadkowo. Może to być max 10 % ogółu. Dlaczego? Fotografie ślubne charakteryzują się profesjonalizmem, a fotograf na ślubie wie, że najefektowniejsze zdjęcia to te, do których możemy się wcześniej przygotować. Przygotowanie to przede wszystkim odpowiedni, podkreślający urodę make up i odpowiednia poza. Makijaż weselny oczywiście jest, ale co z tymi pozami?


Zalecenia fotografa

Z pewnością fotograf ślubny podpowie nam że najlepiej do zdjęcia ustawić się nie na wprost aparatu, ale lekkim profilem z delikatnie rozchylonymi w uśmiechu ustami oraz głową wychyloną troszkę do przodu. W domu przed ślubem dobrze poćwiczyć rozluźnienie postawy i ruchy biodrami, które często decydują o świetnym zdjęciu. Zdjęcia ślubne charakteryzują się indywidualnym podejściem do klienta, dlatego też z całą pewnością fotograf nie pozwoli Wam przyjąć postawę zamkniętą. W czasie sesji zdjęciowej nie ma mowy o krzyżowaniu rąk, czy też obejmowania tułowia. Miejcie w pamięci o tym, by jak najbardziej się rozluźnić i niejako bawić się z fotografem.


Rozmowa jest najważniejsza

Na pewno przy zamawianiu usługi, fotograf  o wszystkim Wam powie, a każda wątpliwość będzie na początku rozwiana. Poćwiczcie razem w domu powyższe rozwiązania i nie przejmujcie się „głupim” zdjęciem. może po latach to właśnie takie przypadkowe zdjęcie będzie najlepszą weselną pamiątką.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top