Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wesele w stylu rustykalnym

Wesele w stylu rustykalnym
Organizując wesele trzeba pamiętać o wielu rzeczach, jednak jedną z najważniejszych spraw jest określenie stylu w jakim ma zostać zaaranżowane przyjęcie. Dopasowanie oprawy do swojego gustu, a także przygotowanie jej z myślą o dobrym samopoczuciu gości, to czynniki, które mają duży wpływ na pozytywny odbiór zabawy weselnej. Przytulny klimat pozwala uzyskać cieszący się ogromną popularnością styl rustykalny, który inspirowany jest dawnymi wiejskimi chatami oraz szlacheckimi dworkami.

Najważniejsze cechy stylu rustykalnego

Zanim zdecydujecie się na dekorowanie sali w stylu rustykalnym, warto poznać jego kilka charakterystycznych cech. Spodoba się osobom, którym zależy na skromności, stonowanych barwach oraz nawiązaniu do motywów przyrodniczych. Założeniem nurtu jest wykorzystanie naturalnych materiałów, z których wykonane są wszystkie dodatki i wyposażenie sali weselnej.

Główną rolę odgrywa drewno i to z tego właśnie surowca powinny być stworzone elementy użytkowe, a więc meble – stoły, ławy, krzesła oraz detale dekoracyjne. Na weselu rustykalnym nie może zabraknąć oczywiście naturalnych tkanin, z których przygotowane są obrusy na stoły, a także firany.

Dodatki, których nie może zabraknąć

Drewno podczas wesela w stylu rustykalnym może być wykorzystywane na wiele sposobów, a jednym z ciekawszych jest zaopatrzenie Pary Młodej w drewniane pudełka na obrączki i na koperty. Te praktyczne drobiazgi będą dopełnieniem perfekcyjnej organizacji, która podczas ślubu jest bardzo ważna. Dodatkiem funkcjonalnym, a zarazem dekoracyjnym będą również drewniane rustykalne winietki, dzięki którym każdy gość weselny znajdzie swoje miejsce.

Ze względu na duże walory estetyczne drewna, wykonana może być z niego drewniana księga gości, w której umieścisz np. ankietę wypełnianą przez uczestników wesela. Wymyślne wpisy sporządzone przez gości będą wspaniałą pamiątką dla Młodej Pary. Jak jeszcze można wykorzystać drewno w czasie wesela w stylu rustykalnym? Ciekawą ideą jest udekorowanie tortu wyrazistym dodatkiem, a może to być zabawny topper na tort "polowanie zakończone”.

Po więcej drewnianych inspiracji zapraszamy na https://carpentry-shop.pl/16-ksiegi-gosci

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top