Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wesele najwięcej kosztuje w Warszawie

Wesele najwięcej kosztuje w Warszawie
Jak wynika z wszelkich badań, a także doświadczenia, koszty życia w Warszawie są najwyższe w kraju. Nic dziwnego, że również organizacja ślubu w stolicy, niesie za sobą spore koszty. Ile kosztują poszczególne usługi? Czy można zorganizować wesele w przystępnej cenie?

Wielką zaletą mieszkania w stolicy jest to, że ma się dostęp do najlepszej jakości usług oraz ich największy wybór. Problemem jest jednak, że za te usługi trzeba sporo zapłacić, niestety nawet wtedy, gdy nie stoją na najwyższym poziomie. Dotyczy to również sektora usług ślubnych, co widać w każdym elemencie wesela, od wynajęcia sali do cen sukni ślubnej czy dekoracji. Wesele w Warszawie kosztuje więcej nie tylko w porównaniu z małymi miejscowościami, ale nawet innymi z listy największych miast w Polsce. Dobry fotograf ze stolicy może sporo przewyższać cenę wynajęcia tego z Krakowa, czy Gdańska. Ile mogą kosztować poszczególne usługi? Czy da się obniżyć koszty?
 

Ceny usług weselnych w Warszawie

Choć w Warszawie, tak jak w każdym innym miejscu w kraju, można znaleźć usługi zarówno drogie, jak i tanie, to słowo „tanie” może w tym przypadku oznaczać coś całkowicie innego. Bo czy 200 zł za „talerzyk” to sporo? Takie ceny są w mieście raczej powszechne, a nowożeńcom, którzy zdecydują się na przyjęcie w jednym z popularnych warszawskich hoteli, położonych w centrum miasta np. w hotelu Polonia, czy Sobieski przyjdzie zapłacić minimum 300 złotych za osobę. Podobnie ceny kształtują się w innych popularnych miejscach np. restauracji Belvedere czy Ale Gloria.
 

Duża konkurencja

Standardowy koszt dobrego warszawskiego DJ to około 3000 zł, raczej trudno znaleźć takiego poniżej 2000 zł. Tak samo wyglada sytuacja z zespołem, średnia cena to 4 - 5000 za noc. Może jest szansa na tańszego fotografa? Nic z tego, 2000 zł to zwykle minimalny wydatek, a chcąc liczyć na piękną sesję ślubną i zdjęcia ze ślubu, jak i wesela trzeba będzie przygotować się na minimum 3000 zł. Choć oczywiście w samej Warszawie uda się z pewnością znaleźć tańsze usługi, to zawsze trzeba zadać sobie pytanie o ich jakość. Świetni fachowcy bardzo wysoko się cenią, a stolica stwarza do tego świetne możliwości. Choć konkurencja jest duża, to najlepsi nie narzekają na brak ofert.

 

Średni koszt podstawowych usług weselnych w Warszawie

 
Usługa Średnia cena
 "Talerzyk" 200 - 300 PLN
 DJ 2000 - 3000 PLN
 Zespół weselny 3500 - 6000 PLN
 Fotograf 2000 - 4000 PLN 


Czy wysoka cena wesela to gwarancja jakości?

Choć bardzo niska cena, znacznie niższa niż na rynku jest zwykle oznaką słabej jakości wykonywanych usług (bo wykonawca nie ma innych atutów, aby zainteresować klientów), to bardzo wysoka cena wcale nie jest równoznaczna z bardzo wysoką jakością. Niektórzy wykonawcy wykorzystują panującą na rynku tendencję i znacznie podnoszą cenę, mogąc być pewni, że i tak uda im się znaleźć klientów. Mają do tego oczywiście prawo, ale przyszli małżonkowie tym bardziej powinni być ostrożni przy wybieraniu usługodawców i nie powinni kierować się w tym wyborze wyłącznie ceną, czy to zbyt niską, czy zbyt wysoką. Koniecznie trzeba zadać sobie trochę trudu i sprawdzić każdego podwykonawcę, zapoznać się z opiniami na jego temat wśród byłych klientów oraz w Internecie i dowiedzieć się o nim tak dużo, jak to możliwe. Konieczne jest staranne przeglądnięcie portfolio fotografa i przesłuchanie propozycji muzycznych zespołów, może nawet wyszukanie filmików z ich udziałem na własną rękę. To dobry wywiad, a nie cena powinien być podstawą decyzji narzeczonych o wyborze konkretnych usług.

 


Jak zmniejszyć koszty wesela w Warszawie?

Osoby, które uznają, że zorganizowanie dobrej jakości wesela w Warszawie, jest dla nich zbyt drogie, powinny przemyśleć opcję zorganizowania przyjęcia nie w samym mieście, ale w okolicach. Może to być sposób na sporą oszczędność. Bardzo popularne jest wyszukiwanie sal weselnych w miejscowościach takich jak Józefów, Sulejówek, Pruszków, czy Wołomin. To samo tyczy się innych elementów wesela. Suknię ślubną warto uszyć lub kupić w salonie poza Warszawą, te same modele można dostać znacznie taniej niż w centrum stolicy.


Usługi ślubne spoza stolicy

Fotograf, czy zespół albo DJ mogą również pochodzić z okolicznych miejscowości, nawet po opłaceniu dojazdu, czy nawet noclegu, taki wydatek może wynieść mniej. Kupowanie alkoholu lub ciast to też sposób, aby zaoszczędzić, wystarczy sprawdzić ofertę kilku niedaleko położonych hurtowni i wybrać tę, która jest najtańsza. Dzięki zastosowaniu takich sposobów, na pewno znacząco uda się ograniczyć koszty wesela, zamykając całą jego organizację w rozsądnej kwocie i nie będzie mowy o całkowitej rezygnacji z przyjęcia, co zdarza się niektórym parom z powodu braku środków finansowych.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top