Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wesele nad jeziorem — dlaczego warto postawić na uroczystość wśród natury?

Wesele nad jeziorem — dlaczego warto postawić na uroczystość wśród natury?
Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż dzień ślubu, to jeden z nielicznych momentów, który pozostanie na długo w pamięci zarówno pary młodej, jak i większości gości. Oznacza to, że każdy z nas pragnie zorganizować swoje wesele w jak najpiękniejszym miejscu. W ostatnich latach na popularności znacząco zyskały wesela organizowane wśród natury, np. nad jeziorem. Jednak czy taka lokalizacja to dobry wybór? Jak zorganizować wesele nad jeziorem? Jakie korzyści płyną z wyboru tego typu miejsca?

Zalety wesela organizowanego nad jeziorem

Tradycyjne sale bankietowe położone w mieście to bez dwóch zdań jedna z najczęściej wybieranych opcji. Jednakże każda para młoda posiada różne preferencje w związku z czym, niektórzy wolą spędzić swoje wesele otoczeni naturą, malowniczymi krajobrazami, cichą i spokojną atmosferą. Decydując się na wybór sali położonej w pobliżu jeziora, powinniśmy liczyć nie tylko na świetną zabawę oraz możliwość relaksu wśród natury, lecz także zminimalizowanie kosztów związanych z organizacją wesela. Wybór mnóstwa ciekawych dekoracji, często wiąże się z ogromnymi kosztami. Na całe szczęście jesteśmy w stanie zminimalizować owe wydatki, stawiając na organizację uroczystości w pozamiejskiej sali bankietowej. W tym przypadku same w sobie widoki przyciągną uwagę gości oraz świetnie urozmaicą wystrój w stylu boho. Ponadto warto pamiętać, iż taka lokalizacja wiąże się z ciekawymi, dobrze prezentującym się zdjęciami i nagraniami upamiętniającymi wydarzenie. 

Jak zorganizować wesele nad jeziorem?

Do najczęściej wybieranych przez pary młode miejsc położonych nad jeziorem zaliczamy:

  • sale bankietowe umieszczone w hotelach; 
  • sale bankietowe znajdujące się w restauracjach; 
  • sale bankietowe w zamkach, pałacach oraz dworkach; 
  • sale bankietowe, jakie znajdziemy w różnego rodzaju domach weselnych. 

Decydując się na wybór którejkolwiek opcji z powyższych, należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu usług, jakie są świadczone w danym obiekcie czy też ilości miejsca i jego powierzchni. Warto dobrze zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, gdyż takie ustalenia znacząco przyspieszą poszukiwania. Jeżeli planujemy zorganizować huczne wesele, w którym udział będzie brało kilkaset osób, powinniśmy postawić na salę bankietową o nieco większym metrażu. Choć początkowo może nam się wydawać, iż przestrzeń nie powinna stanowić problemu, ponieważ goście będą chętnie podziwiać widoki oraz przebywać na zewnątrz, musimy przygotować się na każdy możliwy wariant, taki jak np. nagła niekorzystna zmiana pogody. W takim wypadku sala o niewielkich rozmiarach nie zapewni wszystkim zaproszonym poczucia komfortu. Oprócz tego, jeżeli w weselu będzie brała udział osoba niepełnosprawna, musimy postawić na salę, która umożliwi jej bezproblemowe przemieszczanie się. Oznacza to, że poruszanie wewnątrz obiektu nie może opierać się stricte o korzystanie ze schodów bądź musi być ono wyposażone w windę. Stawiając na organizację wesela nad jeziorem, dobry pomysł, a także spore ułatwienie będzie stanowić znalezienie odpowiednich inspiracji. Inspiracje Ferreo pomogą nam szybko i kreatywnie zagospodarować wolną przestrzeń na stołach, tym samym podkreślając powagę oraz wartość wydarzenia! 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top