Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wasza sesja plenerowa

Wasza sesja plenerowa
Kielce to miasto położone jest w Górach Świętokrzyskich. Decydując się w tym wyjątkowym mieście na sesję ślubną w plenerze mamy do wyboru wiele ciekawych miejsc, które z pewnością dostarczą nam wyjątkowych zdjęć, będących wspaniałą pamiątka z tego najważniejszego dnia, jakim jest nasz ślub. Pierwszym miejscem, gdzie możemy się udać z naszym fotografem jest Karczówka, która góruje nad miastem.

To malownicze wzgórze widoczne z wielu punktów w Kielcach, miejsce tajemnicze, godne Waszej uwagi. Znajduje się tutaj Klasztor, a pod nim taras widokowy, stwarzający niesamowity widok na północne i północno-wschodnie dzielnice Kielc. Możemy uzyskać tutaj wyjątkowe zdjęcia w atmosferze mistycyzmu, gdyż wzgórze porośnięte jest dość gęstym lasem. Obszar ten stanowi rezerwat krajobrazowy. Barokowy zespół klasztorny, którego historia sięga XVII wieku oraz piękne widoki i wyjątkowość tego miejsca, sprawiają, że jest ono wspaniałym miejscem na sesję plenerową.

Ślub na tle przyrody

Kadzielnia jest geologicznym rezerwatem przyrody, który położony jest w niedalekiej odległości od centrum miasta, gdzie dawniej znajdował się kamieniołom. Kadzielnia jest jednym z miejsc, znanym nie tylko kielczanom, ale także mieszkańcom spoza miasta, jak i spoza regionu. Rezerwat jest istną oazą walorów przyrody. Miejsce to jest naprawdę wyjątkowe, gdyż znajdują się tutaj ogromne skały, ścieżki, tarasy widokowe, oraz alejki i ławki. Znajduje się tam również duży amfiteatr, który usytuowany jest dokładnie na południowym krańcu Kadzielni. Roztaczający się z tarasów widokowych przepiękny widok na różne fragmenty miasta, zapewniając świetną perspektywę na wyjątkowe zdjęcia. Kolejnym miejscem, z którego roztacza się piękny widok na dużą część miasta jest Rezerwat Wietrznia. Także Rezerwat Przyrody Slechowice zwłaszcza o zachodzie słońca gwarantuje bajeczne widoki i zapewnia imponujące wrażenia. Znajdują się tutaj charakterystyczne, obalone fałdy skalne. Usytuowany jest on w odległości ok. 3-4 km na zachód od centrum.

Inne warte zachodu plenery ślubne

Na obrzeżach Kielc znajduje się kompleks leśny w Bukówce, który jest obszarem zieleni i kolejnym doskonałym miejscem, nadającym się na Wasz plener. Przez teren ten przebiegają dwa szlaki turystyczne, a okolica ta oddalona jest od miejskiego gwaru i zanieczyszczeń. W Kielcach znajduje się także park miejski im. Stanisława Staszica, który położony jest na południowym stoku Wzgórza Zamkowego. Kielecki park należy do najstarszych w Polsce i znajduje się w nim wiele ciekawych rzeźb, a także umiłowana przez Żeromskiego i jego książkowych bohaterów aleja kasztanowa. Ponadto znajdują się tutaj fragmenty murów okalających niegdyś kielecki zamek. W pobliżu parku istnieje także źródełko Biruty oraz baszta prochowa, która jest wtopiona w mury okalające pałac biskupi. Miejsce to jest wyjątkowo malownicze i może stworzyć wspaniałe tło Waszych fotografii.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top