Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wasza sesja plenerowa

Wasza sesja plenerowa
Zdjęcia ślubne i styl wykonywanych przez fotografa zdjęć, to sprawa indywidualnych gustów. Obecnie wiele par odchodzi od studyjnych fotografii, sztucznego tła, czy też ustawianych póz. Mimo, iż dają one dokładny obraz tego, jaki efekt otrzymamy, to wiele par decyduje się na sesję w plenerze.

Stwarza ona nieograniczone możliwości, i zapewnia niepowtarzalną pamiątkę z tak szczególnego dnia, jakim jest ślub i wesele. Jeśli i Wy decydujecie się na plenerową sesję zdjęciową, powinniście zastanowić się, co w niej jest dla Was najważniejsze. Dla jednych osób liczy się śliczne tło z widokiem, lub ładny motyw architektury, który bardziej przyciąga wzrok niż sama para młoda. Są jednak osoby, które od sesji plenerowej oczekują wydobycia i utrwalenia na zdjęciach naturalnych emocji i uczuć, a samo tło, stanowić ma tylko dodatek.


Miejsce i czas

Ważne jest także, aby ustalić nie tylko miejsce sesji, ale i jej czas. Warto pamiętać, iż jest ona dość czasochłonna i jeśli ma ona miejsce w dniu ślubu, to często odbywa się kosztem dobrej zabawy oraz gości. Ponadto, swoboda pary młodej jest ograniczona, a większość zdjęć odbywa się w pozie stojącej, ze względu na stroje, fryzurę oraz makijaż panny młodej.


Możliwości jest sporo

Jeśli jednak zaplanujecie zdjęcia po ceremonii ślubnej, macie wówczas znacznie więcej możliwości oraz czasu, na uzyskanie wyjątkowych efektów. Możecie udać się w dalsze, ciekawe miejsca, jak również oddać się całkowitemu szaleństwu, bez obawy o strój oraz o oczekujących na Was gości. Zdjęcia w stogu siana, czy też w wodzie, nie powinny stanowić dla Was żadnej bariery, a jedynie dostarczyć Wam nie tylko niezwykłych wrażeń, ale także zdjęć pełnych ekspresji i naturalnych emocji, do których z pewnością powrócicie po latach.


Piękne plenery Łowicza

Łowicz stwarza Wam wiele możliwości na zorganizowanie plenerowej sesji zdjęciowej. Możecie udać się z fotografem na Nowy Rynek, który zachował swój średniowieczny układ urbanistyczny. Liczne ciekawe kamieniczki w pierzejach rynku pochodzące z XVI i XVII wieku, stanowić mogą wyjątkową scenerię Waszych zdjęć. Dodatkowego uroku dodaje temu miejscu atrakcyjna fontanna oraz odtworzony i uwidoczniony w kostce brukowej układ fundamentów dawnego renesansowego ratusza, natomiast w części północnej placu znajduje się odrestaurowany pomnik ku czci Powstańców 1863 roku. Także Stary Rynek, będący sercem Starego Miasta stworzyć może magiczne tło zdjęć, gdyż do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury.


Okazałe przestrzenie

Pary preferujące zdjęcia na tle zieleni mogą udać się do Parku im. Mickiewicza, znajdującego się na zachodnim krańcu miasta. Do ciekawych miejsc w Łowiczu zaliczyć można również Bramę Prymasowską, z XVII wieku, a także ruiny Zamku Prymasowskiego. Niezwykły, nietypowy i nieregularny układ urbanistyczny Łowicza, który oparty jest na trzech równoległych ciągach ulic biegnących wzdłuż rzeki Bzury i łączących główne place kwadratowy Stary Rynek i trójkątny Nowy Rynek, a także znacznie mniejszy Przyrynek nadaje temu miastu szczególnego uroku. Łowicz to miasto, w którym warto zorganizować sesję zdjęciową, a pamiątka w postaci pięknych zdjęć, zdobić będzie Wasz album na długie lata.

Autor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top