Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wasz piękny ślub w kaliskim kościele

Wasz piękny ślub w kaliskim kościele
Stało się – Twój mężczyzna włożył Ci na palec pierścionek i zapytał czy już na zawsze chcesz iść razem z nim przez życie, a Ty odpowiedziałaś: „tak”. Teraz – gdy emocje już nieco opadły – nadszedł czas przygotowań do wielkiego wydarzenia – Waszego ślubu i wesela. Będzie się działo!

Macie jednak dużo szczęścia, że mieszkacie w tak pięknym mieście, jakim jest Kalisz. Możecie wziąć ślub w jednym z tutejszych pięknych kościołów. Tylko od Was zależy czy zdecydujecie zawrzeć związek małżeński w parafii panny młodej, czy też wybierzecie jakąś inną świątynię. Młodzi chętnie decydują się na zabytkowe kościoły. Jednym z takich miejsc jest Bazylika Kolegiacka Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się w Śródmieściu, na placu św. Józefa. Ołtarz tej świątyni zdobi wspaniały obraz Świętej Rodziny.
 

Piękne i znane kościoły

Miłośnicy architektury drewnianej na pewno wybiorą piękną, zabytkową świątynię św. Wojciecha, usytuowaną nieopodal rezerwatu archeologicznego, w dzielnicy Zawodzie. Narzeczonym, którzy preferują bogato zdobione, gotyckie wnętrza, polecamy natomiast Katedrę Kaliską p.w. św. Wojciecha. Znajdują się w niej liczne witraże przedstawiające świętych i polichromie. Ze względu na swoje rozmiary to też doskonałe miejsce dla tych, którzy organizują huczne wesela. Świątynia znajduje się przy ul. Kanonickiej. Przy ul. Sukienniczej z kolei usytuowany jest kościół św. Stanisława (funkcjonujący przy Zakonie Ojców Franciszkanów).
 

To oczywiście nie wszystko

To jednak jedynie kilka ważniejszych kościołów, które oferuje Kalisz. Świątyń tutaj nie brakuje. Warto przed planowanym ślubem wybrać się do kilku z nich i zdecydować się później na ten, którego wystrój najbardziej nam się podoba.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top