Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

W poszukiwaniu najlepszego fotografa...

W poszukiwaniu najlepszego fotografa...
Fotografie upamiętniają najważniejsze momenty naszego życia. Zdjęcia pomagają nam rekonstruować te ważne chwile z całym bogactwem szczegółów. Często wiszą dumnie w drewnianych ramach w najbardziej eksponowanych miejscach naszych domów.

Godnym upamiętnienia wydarzeniem jest niewątpliwie ślub i wesele. Dla niemal każdego człowieka jest to kluczowy moment jego ziemskiego bytowania. Warto więc postarać o zatrudnienie fachowego fotografa, który w sposób profesjonalny uwieczni te wspaniałe chwile.


Gdzie i jak szukać fotografa ślubnego?

Jak znaleźć tego fachowca? Najczęstszym źródłem pozyskiwania takich usługodawców jest sugestia, rada znajomych czy rodziny. Gdy jednak nie mamy takich „suflerów”, bądź nie podobały nam się zdjęcia polecanego fotografa, to rozpoczynamy poszukiwania na własną rękę. Współcześni nowożeńcy mają do dyspozycji całe mnóstwo ofert fotografów, tych lepszych i tych gorszych. Zdjęcia w dzisiejszych czasach może robić niemalże każdy, bowiem elektronika jest tak zaawansowana, że potrafi zatuszować błędy niedoświadczonych fotografów. Nic jednak nie zastąpi wrodzonego talentu i oka artysty. Takie cechy posiadają jedynie fotografowie z najwyższej półki, a o angaż takowych nie jest łatwo. Najlepsi na rynku ślubnym mają zarezerwowane usługi nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jak zatem znaleźć dobrego fachowca?


Określenie budżetu ślubnego

No cóż, w pierwszej kolejności musimy określić, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na ten cel. Klasowi fotografowie za swoją pracę na ślubie i weselu zażyczą sobie co najmniej 2 tys. zł. Poszukiwania rozpoczynamy na ogół w przestrzeni internetu. Tam nie brakuje ofert różnej maści fotografów ślubnych, którzy chwalą się swoim portfolio. Gdy przypadną nam do gustu zdjęcia kilku fachowców, to aby dokonać ostatecznego wyboru powinniśmy się z nimi spotkać. Na miejscu możemy ujrzeć szerszą gamę zdjęć specjalisty i uchwycić całe spektrum jego możliwości. Jeżeli planujemy sesję plenerową, to zwróćmy szczególną uwagę właśnie na te ujęcia. Plener to popularna ostatnio forma zdjęć ślubnych, które w znakomity sposób ubarwiają każdy pamiątkowy album z tego wydarzenia. Aby te zdjęcia były wyjątkowe potrzebny jest nie tylko artystyczny zmysł fotografa, ale i odpowiednio dobrana przestrzeń tych zdjęć.


Mogielnica plenerem ślubnym

Interesujących miejsc na wykonanie ślubnych ujęć nie brakuje w Mogielnicy. Miasteczko to obfituje przede wszystkim w błyskotliwe zabytki architektury. Efektownie i monumentalnie prezentuje się kościół św. Floriana z XIX wieku, który posiada strzeliste wieże i wybudowany jest z czerwonej cegły. Powiewem romantyzmu trąci drewniany kościół pw Świętej Trójcy z XVIII wieku. Dumą miasta jest także klasycystyczny ratusz z tegoż samego stulecia. Na uwagę zasługują także inne obiekty, jak: remiza strażacka, stajnia z chlewnią i suszarnią przy ulicy Krakowskie Przedmieście, dworzec kolejowy i ulice miasta przy których aż roi się od intrygujących zakątków.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top