Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

W fotografii ślubnej liczy się pomysł

W fotografii ślubnej liczy się pomysł
Ślub to dla wielu najważniejsze wydarzenie w życiu. Długie miesiące przygotowań powodują, że chcemy aby ta uroczystość była idealna. W natłoku obowiązków organizacyjnych nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniego fotografa.

Warto temu zagadnieniu poświęcić więcej energii, bowiem album ze zdjęciami ślubnymi będzie nam towarzyszył przez wiele lat i przypominał o tej podniosłej chwili. Wybór odpowiedniego fachowca nie należy do najłatwiejszych. Na rynku panuje ogromna konkurencja i wśród wielu znakomitych fachowców, możemy natknąć się na początkującego człowieka w tym zawodzie. Oczywiście, jeżeli wybierzemy tańszą (a więc nowicjusza) opcję, to na ogół musimy liczyć się z gorszą jakością zdjęć, choć oczywiście reguły nie ma. Jak więc dokonać tego trudnego wyboru?


Szczegóły dotyczące wyboru fotografa

Najczęściej bywa tak, że danego fotografa zatrudniamy za polecenie znajomych czy rodziny. Jeżeli jednak taka opcja nie wchodzi w rachubę, to jesteśmy skazani na poszukiwania na własną rękę. W gąszczu ogłoszeń internetowych możemy poczuć się zdezorientowani, bo witryna każdego fotografa jest jego wizytówką, a co za tym idzie jest bliska estetycznej perfekcji. Dlatego też, po obejrzeniu wirtualnego port folio, warto umówić się na spotkanie z wybranym fachowcem. Wtedy możemy „na żywo” przekonać się jakim sprzętem dysponuje ów delikwent i co dokładnie wchodzi w skład jego oferty. Warto też spytać, czy, np. dojazd do domu weselnego, czy na ślub wchodzi w zakres finansowania młodej pary, czy tez czyni to fotograf we własnym zakresie. Często bywa tak, że tuż po oczepinach robiący zdjęcia pakuje swój aparat w torbę i ucieka w siną dal. Należy więc upewnić się przed podpisaniem umowy, do której godziny fachowiec będzie wykonywał swoją pracę. Po północy często dopiero rozwija się biesiada weselna, wiec czasami warto utrwalić i te radosne chwile.


Sokół Podlaski na sesję plenerową

Nic tak jednak nie uświetnia kolekcji zdjęć ślubnych jak sesja plenerowa. To często absolutny gwóźdź tego wyjątkowego albumu. Plenery mogą być różnorakie, bo od starej i opuszczonej fabryki po sielankowy pejzaż wiejski. Malowniczych scenerii do wykonania takiej serii zdjęć nie brakuje w Sokołowie Podlaskim. Dumą tego miasta są zabytki architektury. Szczególnie urokliwy jest Pałac Murowany z 1857 roku. Nieopodal tej budowli znajduje się urokliwy staw i park. Warto również udać się pod drewnianą kaplicę św. Rocha z 1802 r. Perełkami w koronie Sokołowa są również: klasycystyczna dzwonnica z XIX wieku, dawna synagoga z drugiej połowy XIX w., czy drewniana cerkiew z dzwonnicą oraz resztki umocnień obronnych.


Zdjęcia w skansenie

Na osobne słowa uwagi zasługuje Skansen Mariana Pietrzaka. To drewniany budynek o niespotykanym uroku. Dzięki temu obiektowi możemy przenieść o wiele stuleci w przeszłość. Na ścianach wisi stara broń, na półkach porozstawiane są narzędzia codziennego użytku i wiele innych skarbów włącznie z garderobą chłopów sprzed kilku wieków, czy wozami konnymi. Na zewnątrz skansenu stoi stary, drewniany wiatrak. Z pewnością tych intrygujących miejsc w Sokołowie jest co niemiara, a powodzenie takiej sesji nie zależy tylko od uroku wybranego miejsca, ale także od naszej kreatywności.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top