Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

W co się ubrać na zimowy ślub?

W co się ubrać na zimowy ślub?
Faktem jest, że do najchętniej wybieranych miesięcy na ślub i wesele, nie należy grudzień, styczeń czy luty, lecz czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Nie sposób jednak nie zauważyć, że miesiące zimowe mają swój niezaprzeczalny urok, nastrój romantyzmu. Dlatego też organizując ślub warto zastanowić się nad taką opcją.

Jeśli zdecydujecie się na zimową uroczystość, powinniście zadbać o kilka spraw. Przede wszystkim ubiór młodej pary musi być dostosowany do pogody. Suknia ślubna oczywiście nie będzie się zacznie różniła od tych zakładanych latem (może z wyjątkiem odkrytych ramion i pleców). Jeśli jednak będziecie brać ślub w karnawale, możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. To czas, w którym można błyszczeć, jeśli zatem jesteś miłośniczką cekinów i brokatów, masz duże pole do popisu.
 

Dodatkowy ubiór na zimę

Niskie temperatury zimą sprawiają, że bolerko czy żakiet, jako okrycie wierzchnie to zdecydowanie za mało. Musicie pomyśleć o czymś innym. Panny młode najczęściej decydują się na białe futerka lub kożuszki. W modzie ślubnej panuje jednak ostatnio moda na bardziej zdecydowane dodatki. Jeśli jesteś odważna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby twoje wierzchnie okrycie było w innym kolorze niż biały czy kremowy. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne, bo płaszcz będziesz mogła później wykorzystać. Co z panem młodym? Klasyczny ciemny garnitur sprawdzi się o każdej porze roku. Zimą wystarczy założyć elegancki płaszcz, który będzie doskonałym dopełnieniem całości.
 

Odpowiednie obuwie

Warto również pomyśleć o odpowiednim obuwiu. Panny młode na ogół wybierają tradycyjne czółenka. Wiele zależy jednak od tego, czy kościół jest ogrzewany. Jeśli uroczystość odbędzie się w dużym i zimnym kościele, warto pomyśleć o eleganckich botkach (których teraz w sklepach obuwniczych nie brakuje). Oczywiście na wesele należy takie buty przebrać na bardziej odpowiednie. Tak czy inaczej ślub trwa około godziny, więc mróz nie będzie wam straszny. Podczas ślubu będą wam towarzyszyć takie emocje, że być może nawet nie zauważycie, że jest zimno, a czar i urok waszej uroczystości pozostanie w pamięci na zawsze.


Autor zdjęcia: fotograf Jarek z Zakopanego

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top