Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Uwiecznić piękne chwile

Uwiecznić piękne chwile
W dzisiejszych czasach, dużym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia plenerowe. Pary młode często organizują swoją sesję zdjęciową na łonie natury w polach zbóż, na łąkach, w lasach, czy też nad jeziorem.

Bardzo modne stały się również zdjęcia industrialne, których tło stanowią stare kamienice, opuszczone budynki, piękne zabytki, czy też centrum miasta. Wiele par decyduje się jednak wykonać zdjęcia w bardzo nietypowych miejscach i wybierają się w tym celu z fotografem na basen, pole golfowe, lub też na stadion piłkarski. Od Waszego wyboru będzie zależeć zarówno klimat zdjęć, jak również ich cena. Sesja plenerowa charakteryzuje się tym, że para młoda może nie tylko poczuć się bardziej swobodnie na tle natury, ale także dobrze się bawić.


Więcej możliwości w innym terminie niż ślub

Znalezienie odpowiedniego miejsca oraz uchwycenie odpowiedniej chwili jest jednak dość czasochłonne. Jeśli Wasz plener odbywa się w dniu ślubu to niestety może wiązać się to z dodatkowym stresem. Jednak jeśli Wasza sesja odbywa się w dniu innym niż dzień ceremonii, to stwarza Wam to znacznie wiele więcej możliwości. W takim przypadku nie musicie martwić się o czas, ani o Wasze stroje, a na zdjęcia możecie udać się zarówno do pobliskich, jak i dalszych miejscowości. Ponadto, para młoda po weselu jest wyluzowana i pozbawiona stresu, co sprawia że można wykonać naprawdę wspaniałą sesję, odzwierciedlająca pozytywne i prawdziwe uczucia. Zdjęcia plenerowe mają to do siebie, że bez względu na porę roku oraz warunki klimatyczne, mogą dostarczyć niezwykłej pamiątki, gdyż dobry fotograf potrafi wydobyć urok chwili w każdej sytuacji w miejscach, które wcześniej nawet nie przyciągnęłyby Waszej uwagi.


Postprodukcja działa cuda

Dobrze wykonane zdjęcie to jednak tylko połowa drogi, gdyż ważna jest także jego obróbka. Warto również wspomnieć o możliwości robienia zdjęć w czerni, sepii, czy też o możliwości sztucznego postarzania zdjęcia. Profesjonalny fotograf dobrze operujący efektami cyfrowymi może do tego stopnia przerobić Wasze zdjęcia, że efekt będzie naprawdę zaskakujący. Nie podlega jednak wątpliwości, że sesja zdjęciowa wykonana w studiu jest lepsza pod względem technicznym. Świadomie dobrane kolory i światło w studiu, które oparte są na doświadczeniu fotografa pozwalają na uzyskanie konkretnych efektów. Ponadto, jeśli wykonywane są ze smakiem i wyobraźnią to mogą one stanowić doskonałe uzupełnienie zdjęć plenerowych.


Warto wszystko zaplanować

Bez względu na to, czy Wasze zdjęcie wykonywane są w studiu, czy też wybieracie się z fotografem w plener, warto już wcześniej zastanowić się nad tym, jak chcielibyście, aby one wyglądały oraz w jakim klimacie powinny się odbyć. W Białej Podlaskiej znajduje się wiele pięknych i ciekawych miejsc, mogących posłużyć jako tło Waszych fotografii. Jednym z nich jest zabytkowy zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów, który obecnie stanowią pozostałości dawnego zamku zbudowanego na planie gwiazdy pięcioramiennej. W miejscu tym zachowały się wieża wjazdowa, trzy oficyny oraz barokowa, znajdująca się w głębi parku wieżyczka wschodnia. Wśród drzew otaczającego pałacowe pozostałości Parku Radziwiłłowskiego, który stworzyć może zieloną scenerię zdjęć, widoczne są także fragmenty dawnych obwarowań bastionowych.


Inne ciekawe miejsca

Ciekawe tło Waszych zdjęć stworzyć mogą również wieża ciśnień, będąca częścią zespołu dworca kolejowego oraz eklektyczne kamieniczki z końca XIX i początku XX wieku przy Placu Wolności, znajdującym się w centrum miasta. Biała Podlaska jest szczególnym miejscem. Przy odrobinie fantazji, wyobraźni oraz zaangażowania, możecie sprawić, że Wasze zdjęcia wykonane w tym mieście stanowić będą niepowtarzalną pamiątkę z tak szczególnego czasu, jakim jest ślub i wesele.

Autor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top