Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Utrwalić ulotne wspomnienia

Utrwalić ulotne wspomnienia
Myśl ludzka ulotną jest. Podobnie rzecz się ma do wspomnień. Chcielibyśmy przecież rejestrować najszczęśliwsze chwile w naszym życiu. Co więcej, to wspomnienie miałoby obfitować w szereg, na pozór nieistotnych szczegółów.

Niestety, matka natura nie obdarzyła nas taką zdolnością. Sprytny umysł ludzki wynalazł jednak w zamierzchłej przeszłości aparat fotograficzny, który pozwala takie momenty utrwalić na wieki.


Ważne wydarzenie w życiu

Jedną z bardziej wartych udokumentowania chwil w naszym życiu jest ślub. To przecież najszczęśliwszy dzień w życiu niejednego z nas. Warto więc zadbać, aby te zdjęcia były wyjątkowe. Takimi można je uczynić udając się na sesję plenerowa. Tłem takich sesji najczęściej staje się łono natury, w postaci parku, jeziora, czy szczytu górskiego. Niektórzy wybierają przestrzeń miejską, gdzie zabytkowe kamienice i ich zakątki stają się planem tej niepowtarzalnej serii zdjęć. Wszyscy chcemy, aby te ujęcia były piękne i najlepiej odróżniające się od zdjęć innych nowożeńców.


Wszystko wymaga czasu

Oryginalność możemy uzyskać tylko wtedy kiedy pozawala nam na to czas. Nienajlepszym pomysłem jest odbycie sesji w dniu ślubu. Weselnicy mogą poczuć się opuszczeni, jeśli nasza nieobecność będzie zbyt długa. Poza tym będziemy się martwić, aby na uciechy weselne powrócić w czystych i niewymiętych strojach. Wszystkie te czynniki wprowadzają niepotrzebną nerwowość, a stres w tym dniu i tak na ogół występuje w wystarczającej dawce. Dlatego wiele par przekłada "plener" na termin późniejszy. Wtedy nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych i nie dbamy o wcześniej wymienione względy. Pełna swoboda, radość i entuzjazm jaki kipi z pary młodej może być właściwie ujęty tylko w tak dogodnych okolicznościach.


Nie tylko jeden plener

Gdy dysponujemy wystarczającą ilością czasu, możemy udać się nie w jedno, a kilka interesujących miejsc. Takich punktów nie brakuje w Grójcu. Miasto to od pięciu wieków słynie z hodowli jabłek. Grójeckie sady mogą stać się scenerią „kuszenia” pana młodego przez pannę młodą, z bogatą historia w tle. Na łonie przyrody możemy sfotografować się także w towarzystwie leniwie przepływającej przez miasteczko rzeczki Molnicy.


Grójec i jego piękno

Jeśli chodzi o budowlane relikty przeszłości, to z pewnością na uwagę zasługuje nieczynna stacja kolejki wąskotorowej, która powstała w 1915 roku. Można tutaj znaleźć kilka surowych, acz wartych uwagi obiektów. Bardziej leciwym budynkiem jest grójecki ratusz, który został wzniesiony w 1809 roku. Dla niebojących się wyzwań, interesującym miejscem powinna być miejska pływalnia. Ujęcie pary młodej, wskakującej do niecki basenu w strojach ślubnych byłoby z pewnością bardzo ciekawym motywem na zdjęcie do tego niepowtarzalnego albumu.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top