Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Upominki zamiast kwiatów

prezenty na ślub - ozdoby - wesele.com.pl
Od lat panuje zwyczaj przekazywania nowożeńcom wraz z życzeniami ślubnymi bukietów kwiatów. Ostatnimi czasy zaczęło się to jednak zmieniać i nowe trendy przywędrowały także do Mysłowic. Narzeczeni coraz częściej proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów podarowali im jakieś inne drobne upominki.

Wachlarz możliwości, a także pomysłowość nie zna w tej kwestii granic. Zaczęło się kilka lat temu – od zabawek lub artykułów szkolnych dla domów dziecka. Młodzi uznali bowiem, że lepiej w tym dniu pomyśleć także o innych, niż zatrzymać wszystko dla siebie. Miłośnicy zwierząt wpadli natomiast na pomysł, żeby zawieźć do schroniska karmę dla psów.
 

Pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów

Od tych trendów już się jednak odchodzi. Coraz częściej narzeczeni wolą dostać coś, z czego sami będą mogli skorzystać. Najczęściej są to drobne upominki. Tak oto tradycyjne kwiaty na ślub zostały zastąpione przez książki czy słodycze. Niejednokrotnie Państwo Młodzi proszą, aby zamiast kwiatów na ślub, podarować im wina, które pozwolą im stworzyć domową kolekcję tych alkoholi. Dużym powodzeniem cieszą się również wszelkiego rodzaju zdrapki i kupony Lotto przekazywane nowożeńcom wraz z życzeniami szczęścia i pomyślności w finansach.

Niektórzy goście weselni nastawieni są do tego tematu dość sceptycznie, jednak przynoszenie czegoś zamiast kwiatów stało się już tak powszechne, że zaczyna być normą. Na ten temat wypowiada się Klaudia z Mysłowic, która od trzech miesięcy jest żoną Pawła:
- "Poprosiliśmy gości o kupony totolotka. Mieliśmy wielką frajdę, gdy sprawdzaliśmy kolejne numerki. Gdzieś podświadomie każdy liczył na wielką wygraną. Dało nam to kwotę niecałych 400 złotych – wprawdzie to nie milion, ale zawsze coś".

Balonowe kwiaty

- "Kwiaty na ślub kupowane są nadal często. Dla naszych gości zawsze przygotowujemy dzbany, które ustawiamy przy wejściu do sali weselej" - mówi nam pani Elżbieta, zarządzająca jednym z domów weselnych w Mysłowicach. - "Mimo tych nowych zwyczajów, kwiatów na weselu jest zawsze dużo. Dekoracje sali weselnej wraz z przepięknymi bukietami kwiatów tworzą niesamowity weselny klimat. Są to zazwyczaj białe róże lub kalie, ale nie brakuje polnych kwiatów, słoneczników czy dekoracji z lawendy. Co ciekawe, zdarzyło się nam przyjmować gości na weselu, podczas którego sala przyzdobiona była dekoracjami z balonów. Stworzono z nich przepiękne ozdoby w kształcie serc, kwiatów i motyli".

Jak widać, moda na upominki zamiast kwiatów trwa, jednak wciąż nie zastąpiła w całości tradycyjnych bukietów. Z pewnością w tym zakresie warto kierować się prośbą Państwa Młodych jeżeli taka pojawi się na ślubnym zaproszeniu. W innym przypadku, można bez obaw o popełnienie faux-pas zdecydować się na upominek zamiast kwiatów lub wręczyć Młodej Parze tradycyjny bukiet.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top