Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Umiejętność uchwycenia ulotnej chwili

Umiejętność uchwycenia ulotnej chwili
Dobry fachowiec za swoje usługi policzy sobie odpowiednio wysoką stawkę. W tej branży, jak i w wielu innych dziedzinach życia, jakość idzie w parze z ceną usługi czy produktu. Jak jednak wybrać najlepszego fachowca pośród licznych ogłoszeń?

Na początek dookreślmy sobie, co kryje się po hasłem „dobry fotograf”. Z pewnością dobry fotograf ślubny powinien być uniwersalny. Nie powinno dla niego stanowić problemu wykonywanie zdjęć reportażowych, studyjnych i plenerowych. Dobry specjalista ma także umiejętność uchwycenia najbardziej ulotnych chwil, które czasami umykają wszystkim obserwatorom, ale nie fotografowi. Robienie zdjęć nie powinno być także przez niego traktowane jako zwykła praca. Kreatywność i zmysł artystyczny powinny skłaniać go do traktowania każdej Pary Młodej indywidualnie. Powinien on wyczuć charakter obojga ludzi i ekspresywność zdjęć dostosować do temperamentu zakochanych. Jednymi słowy, specjalista zyskuje sobie uznanie, gdy zawód przez niego wykonywany staje się jego pasją.


Doświadczenie i posiadany sprzęt ma znaczenie

Ponadto klasowy fotograf powinien dysponować odpowiedniej jakości aparatem, dodatkowym oświetleniem, a także odpowiednim sprzętem elektronicznym do późniejszej obróbki zdjęć. Dobrze gdy wynajęty fotograf dysponuje drugim aparatem, ponieważ pierwszy może w najmniej spodziewanej chwili odmówić posłuszeństwa. Istotne jest także, jak fachowiec zachowuje się w dniu ślubu i wesela. Dobry fotograf, to taka osoba której nie widać. Nie powinien on ingerować w żaden sposób w rejestrowaną rzeczywistość. Oczywiście małe podpowiedzi, co do pozowanych zdjęć, czy w czasie sesji plenerowej są konieczne. Każda inna ingerencja jest niemile widziana, ponieważ głównymi aktorami albumu ślubnego mają być Państwo Młodzi i goście weselni, a nie człowiek od zdjęć. Kreatywność i otwarty umysł fotografa, szczególnie widoczny jest na zdjęciach z jego sesji plenerowej.


Właściwe dobranie miejsca

Ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie owej sesji jest odpowiedni dobór przestrzeni. Ciekawych miejsc nie brakuje w Złocieńcu. Najcenniejszą perełką miasta jest gotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego powstanie szacuje się na XV wiek. Na uwagę obiektywu zasługują także: XIX wieczny ratusz, zabytkowy kompleks szpitalny nad jeziorem Kańsko i osobliwa aleja Grabowa w parku miejskim. Także pobliskie wsie kryją mnóstwo idealnych miejsc dla „pleneru”. W pobliskim Cieszynie miejscowi mogą pochwalić pałacem wybudowanym w połowie XIX w. W Wąsoczu zaś znajduje się piękny, neogotycki pałac, który dziś jest siedziba ośrodka wypoczynkowego. Arcyciekawie prezentują się też inne pobliskie pałace, nade wszystko w Darskowie i Bobrowie.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top