Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Uchwycone w kadr szczęście

Uchwycone w kadr szczęście
Młode pary decydując się na tego jedynego fotografa biorą pod uwagę wiele czynników. Wiadomo, fachowiec powinien być dobry w tym co robi i pasjonować się swoim zawodem. Tylko to gwarantuje jakość wykonanych zdjęć.

Powinien też być kreatywny i mieć głowę pełną pomysłów, co w szczególności ma znaczenie w sesjach plenerowych. Te wymagają niekonwencjonalności i ciągłej świeżości, bowiem teraz młodzi ludzie chcą być oryginalni i mieć album ślubny inny od wszystkich.


Osoba samego fotografa

Ważny jest też charakter fotografa, który będzie uwieczniał ten jedyny dzień w życiu. Są typy dominujące, a więc fotografowie, którzy wszystko ustawią, mają przewidziane pewne scenariusze i często sugestywnie podpowiadają jak chcieliby wiedzieć całą ceremonię. To rozwiązanie dobre, dla młodych par, które nie mają ściśle opracowanej wizji. Dla zakochanych z przygotowanym wcześniej scenariuszem wydarzeń dniu ślubu, lepsi mogliby okazać się „reportażyści”, którzy pozostają w cieniu i utrwalają rzeczywistość taką jaką ona jest.


Współpraca fotograf - para młoda

Zgranie na linii państwo młodzi – fotograf jest szczególnie ważne jeśli zdecydujemy się na sesję plenerową. Zanim zostanie podpisana umowa należy porozmawiać z fachowcem o swoich oczekiwaniach względem „pleneru”. Dobrze aby wykonujący te zdjęcia wiedział o młodej parze jak najwięcej, tak by swoje pomysły na sesję mógł połączyć np. z pasjami swoich klientów.


Kobyłka - plenery ślubne

W mazowieckim mieście Kobyłka nie brak interesujących miejsc na wykonanie sesji plenerowej. Najokazalszym zabytkiem Kobyłki jest barokowy kościół parafialny pw. Świętej Trójcy. Kobyłka była ulubionym miejscem pobytu Marcina Załuskiego i to właśnie on postanowił wznieść i ufundować przepiękną świątynię nazywaną "Perłą baroku na Mazowszu". Ciekawie prezentuje się też rynek tego mazowieckiego miasta. Ten położony jest nieopodal Kościoła. To dawne centrum życia osady ma rzadko spotykany kształt trójkąta. Znajdująca się na rynku murowana kapliczka została wzniesiona dla upamiętnienia wojny 1920 roku.


Inne miejsca do rozważenia

Tuż przy stacji kolejowej Ossów zachował się budynek dróżnika torowego w dawnych przekazach zwany "koszarką". Jest on przykładem rządowego budownictwa z połowy XIX wieku. Miłośnicy romantycznych ławeczek w otoczeniu drzew powinni udać się do Parku Podworskiego. To jeden z bardziej interesujących punktów w mieście, który został założony pod koniec XIX w. Znajduje się on na miejscu parku utworzonego niegdyś przez zakon jezuitów,  w powiązaniu z kościołem.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top