Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Uchwycić ulotne chwile

Uchwycić ulotne chwile
Zdjęcia ślubne powinny oddawać charakter związku. Musimy się zastanowić, czy nasze fotografie będą tradycyjne, czy też może lepiej być oryginalnym i pokusić się o szczyptę szaleństwa. Dlatego w czasie rozmowy z fotografem warto przedstawić swoje wymagania i wizje naszego albumu ślubnego.

Najlepiej te sugestie załączyć do umowy z usługodawcą. Jeśli nawet owej wizji nie mamy, to warto w rozmowie z fotografem poinformować o naszych pasjach i zainteresowaniach. Dobry fachowiec w czasie sesji plenerowej z pewnością wykorzysta tę bezcenną wiedzę. Poza zdjęciami plenerowymi w naszym albumie powinny znaleźć się ujęcia, bez których trudno wyobrazić sobie dzień ślubu. Jeśli chcemy mieć kompletny reportaż, to fotograf powinien towarzyszyć Młodej Pani już w czasie przygotowań do ceremonii. I tak robiący zdjęcia powinien utrwalić wizytę u fryzjerki czy wizażystki. Jeżeli chcielibyśmy przygotowania mieć ujęte także z perspektywy Pana Młodego, to możemy wynająć na ten czas drugiego fotografa lub poprosić któregoś z biesiadników by pochwycił w dłoń aparat.


Dalsze ważne etapy reportażu

Kolejnym dokumentowanym etapem powinno być błogosławieństwo w domu rodziców Panny Młodej. W drodze do kościoła na kondukt weselny Czekaja ciekawe, kolorowe „bramy”, które też są warte uwagi obiektywu. Na wsiach niekiedy do kościoła idzie się pieszo i tej wędrówce towarzyszą różnorakiego rodzaju przyśpiewki i tańce. W samym kościele powinność fotografa nie jest już tak łatwa. Wnętrza świątyń są kiepsko doświetlone a i nie z każdego miejsca można pstrykać zdjęcia. Trzeba także uchwycić ulotne chwile, jak nałożenie obrączek, pocałunek czy jakieś wymowne spojrzenie stających przed ślubnym kobiercem.


Oczepiny kończą zwykle pracę fotografa

Następnie, fotograf winien utrwalić moment przywitania gości w domu weselnym, życzenia dla Pary Młodej, pierwszy toast, krojenie tortu i pierwszy taniec. Gdy w trakcie biesiady dzieje się coś kompromitującego któregoś z gości, to wtedy fotograf powinien wyczuć granice dobrego smaku i nie zachowywać się jak paparazzi. Ostatnim obowiązkowym punktem reportażu są oczepiny. Niektórzy fotografowie zbyt dosłownie interpretują ten zwyczaj i tuż po tym obrzędzie opuszczają salę biesiadną, tracąc tym samym ładnych kilka godzin dobrej zabawy gości.


Sesja plenerowa - wzbogacenie albumu ślubnego

Powróćmy jednak do sesji plenerowej. Ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie tych zdjęć jest odpowiedni dobór miejsca ich wykonania. Interesujących przestrzeni nie brak w Myślibórzu. Ciekawym tłem zdjęć ślubnych mogą stać się ruiny obwarowań miejskich z dobrze zachowanymi bramami: Nowogródzką i Pyrzycką oraz Basztą Prochową. Piękną budowlą jest także miejski ratusz. Interesujących zakątków nie brak także na rynku Jana Pawła II. Warto także udać się pod zabytkowy wiatrak holenderski i wieżę ciśnień.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top