Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Te zabiegi poprawią owal twarzy!

Te zabiegi poprawią owal twarzy!
Z wiekiem skóra przestaje być jędrna i elastyczna, traci swoją sprężystość, w wyniku czego staje się wiotka i zaczyna opadać. Kiedy kondycja skóry się zmienia, zmienia się również kontur twarzy. Jest to jednak proces, który przed długi czas można kontrolować poprzez korzystanie z odpowiednich zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Laser frakcyjny – bezpieczna metoda odmładzająca

Szerokie zastosowanie laserów w medycynie estetycznej związane jest ze zróżnicowanym ich działaniem. Wyróżnia się dwa rodzaje laserów – ablacyjne, czyli głębokie złuszczanie naskórka, co prowadzi do szybkiej jego odnowy oraz nieablacyjne, podczas którego wytwarzane są mikrouszkodzenia determinujące produkcję kolagenu, co w efekcie sprawia, że tkanka kurczy się i napina.
Do przywrócenia kształtu konturowi twarzy stosuje się laser frakcyjny nieablacyjny. Urządzenie posiada kilka końcówek, które działają na różnych głębokościach skóry. Mimo że nie dochodzi do przerwania naskórka, to po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i pieczenie. Nie są to jednak niebezpieczne skutki uboczne. Zazwyczaj znikają po kilku dniach.

Nici liftingujące – skuteczny i długotrwały efekt

Zabieg nie sprawia bólu, jednak sama metoda budzi wiele pytań. Nici liftingujące tworzą swego rodzaju rusztowanie dla skóry. Niektóre z nich posiadają specjalne haczyki, które wczepiają się w tkankę, dzięki czemu lepiej ją unoszą i podtrzymują. Wyróżnia się wiele rodzajów nici, jednak najczęściej stosowane są nici hialuronowe, które rozpuszczają się po około 15 miesiącach oraz nici PDO znikające po 9 miesiącach.
Do wykonania zabiegu potrzebna jest specjalna, giętka igła zwana mikrokaniulą, wyjaśnia specjalista z www.drparadowska.pl. Przy jej pomocy wprowadza się preparat pod skórę. Efekty zauważyć można niemal natychmiast.

W ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej dostępne są również nici liftingujące, które pozostają pod skórą na zawsze. Zabieg ten jest bardziej ryzykowny niż metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, ponieważ może zdarzyć się, że nici zaczną się przemieszczać, o czym świadczyć będzie ograniczona mimika twarzy.

Ultradźwięki – jak ciepło działa na tkanki skóry?

Termolifting polega na podgrzaniu różnych warstw skóry, co powoduje, że rozpoczyna ona procesy odbudowy. Tworzą się nowe włókna kolagenowe, a stale podlegają regeneracji, co sprawia, że skóra naciąga się, a owal twarzy nabiera ładnych kształtów. W wyniku podgrzania obkurcza się również tkanka tłuszczowa, co wzmacnia efekt. Po zabiegu pojawić może się obrzęk i zaczerwienienie, który ustąpi po kilku dniach. Efekty widoczne są po około dwóch miesiącach.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top