Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Tczew miastem na sesję plenerową

Tczew miastem na sesję plenerową
Plenerowe zdjęcia ślubne stają się coraz bardziej rozpowszechnione. Przy odrobinie fantazji i zaangażowania zdjęcia na tle natury, lub też zabytkowych budynków stają się wyjątkową pamiątką. Układ tczewskiej Starówki, jej place i ulice, które przetrwały z czasów średniowiecza prawie niezmienione oraz najstarsze budynki z początku XIV wieku stworzą niezwykłą scenerię, stanowiącą wyjątkowe tło fotografii.

Dla par preferujących zdjęcia na tle zieleni, odpowiedni będzie park miejski, którego starsza część powstała w drugiej połowie XIX wieku. Uroku temu miejscu dodają egzotyczne gatunki drzew i krzewów, znajdujący się tutaj amfiteatr oraz muszla koncertowa. W sąsiedztwie parku mieści się także charakterystyczny element panoramy miasta, jakim jest Wieża ciśnień.
 

Piękne plenery Tczewa

Ciekawą scenerię zdjęć ślubnych tworzy również stary kolejowy most tczewski, powstały w latach 1851-1857 oraz drugi, nowszy, który wyróżniają neogotyckie wieże, znane wszystkim podróżującym koleją w stronę Gdańska. Szczególnym miejscem jest tutaj jednokilometrowa okratowana czeluść. W Tczewie znajduje się także zabytkowy, drewniany, podmurowany wiatrak w stylu holenderskim z 1806 roku, posiadający obrotową głowicę i pięcioramienne skrzydło. Ten niezwykły obiekt, stanowiący pamiątkę dawnych obiektów młyńskich, jest odpowiednim miejscem, dla par poszukujących nietuzinkowej scenerii swoich zdjęć ślubnych.
 

Ratusz i zabytkowe mury

Podobnym miejscem są także fragmenty XIV-wiecznych murów obronnych oraz koszary wojskowe wybudowane końcem lat 20 XX wieku. W ich sąsiedztwie znajduje się pomnik oraz głaz pamiątkowy. Jednym z ciekawych budynków w Tczewie jest neogotycki ratusz z początku XX wieku, a pary, które preferują zdjęcia na tle wody mogą udać się także nad rzekę Wisłę. W Tczewie znajduje się wiele ciekawych miejsc, mogących posłużyć jako miejsce Waszej sesji ślubnej. Warto, aby fotograf poznał Wasze pasje, marzenia oraz oczekiwania, aby zdjęcia mogły pójść w odpowiednim kierunku. Szczególnie ważne jest także, aby czuć się swobodnie, zapomnieć o istnieniu aparatu i po prostu dobrze się bawić, a Wasze fotografie z pewnością będą naturalne i niepowtarzalne.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top