Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Tarnów - miejsce na sesję ślubną

Tarnów - miejsce na sesję ślubną
Tarnów jest pięknym miastem, bogatym w zabytki i wyjątkowe miejsca. Decydując się na plenerową sesję ślubną w tym mieście, warto już wcześniej zaplanować gdzie warto się udać. Zdjęcia będą wspaniale prezentować się w albumie.

Studyjne zdjęcia ślubne już dawno wyszły z mody. Obecnie, dużym powodzeniem cieszy się sesja ślubna w plenerze, gdzie przy odrobinie wyobraźni i fantazji mogą powstać niezwykłe zdjęcia ślubne, będące wyjątkową pamiątką z tego szczególnego dnia. Jednym z wyjątkowych miejsc w Tarnowie, które może stworzyć magiczną scenerię Waszej sesji jest Starówka, zwana także "Perłą Renesansu".


Ciekawe przestrzenie w Tarnowie

Znajdujący sie w tym miejscu śliczny kościół parafialny oraz wspaniały, pierwotnie gotycki, a następnie renesansowy Ratusz z XV wieku, będący wybitnym dziełem polskiej architektury świeckiej, nadają temu miejscu wyjątkowego uroku. Na północnej i południowej ścianie Ratusza znajdują się tarcze zegarowe. Wspaniały widok stwarzają także urokliwe renesansowe, bogato polichromowane kamienice mieszczańskie, posiadające bogatą architekturę oraz układ urbanistyczny z okresu lokacji XIV wieku z czworobocznym, nieregularnym rynkiem.


Popularne miejsce dla par młodych

Ciekawym i charakterystycznym miejscem w Tarnowie jest także Brama Seklerska, będąca darem narodu węgierskiego dla rodzinnego miasta generała Józefa Bema. Dębowa brama, znajdująca się  przy skwerze im. Sándora Petöfiego od razu stała się atrakcją turystyczną. Jeśli poszukujecie bardziej romantycznej scenerii, to odpowiednuim miejscem będzie romantyczny Park Krajobrazowy w Gumniskach, będących obecnie jedną z dzielnic Tarnowa. Park Sanguszków powstawał wokół wzgórza, na którym kilkanaście lat wcześniej zbudowano okazały pałac. Jest to miejsce szczególnie upodobane zarówno przez mieszkańców Tarnowa, jak i Młode Pary, które często uwieczniają się w tym miejscu na ślubnych fotografiach. Pomimo iż park jest tylko wspomnieniem dawnej świetności, stwarza wyjątkowy klimat upływającego czasu. Do innych ciekawych miejsc należą również klasycystyczny pałac z 1799 roku, który został rozbudowany w XIX wieku oraz neogotycki Koci Zamek o nieregularnej bryle z 1893 roku.


Piękne tereny zielone lub ruiny zamku

Jeśli preferujecie zdjęcia nad wodą, możecie udać się z Waszym fotografem nad rzekę Białą, natomiast ruiny średniowiecznego zamku na Górze Świętego Marcina, czy też ceglane fragmenty gotyckich murów miejskich z XIV wieku są wyjątkowym miejscem dla par gustujących w bardziej wyszukanych zdjęciach. Miasto to, bogate jest także w wiele zieleńców i parków, między innymi Park Strzelecki, założony w 1866 roku, w którym znajduje się fontanna, staw oraz ogród jordanowski. Tarnów to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. renesansowe kamieniczki w rynku, Dom Mikołajowski, czy też górujące nad miastem ruiny wspaniałego zamku rodu Tarnowskich z pewnością spełnią Wasze oczekiwania i stworzą wspaniałe tło Waszej sesji ślubnej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top