Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Targi ślubne - warto czy nie warto na nich się pojawić?

Targi ślubne - warto czy nie warto na nich się pojawić?
Targi ślubne są miejscem, gdzie swoje usługi reklamuje wiele firm i podmiotów indywidualnych. Tutaj można znaleźć coś dla siebie ale także tylko rozeznać się co jest obecnie na topie. Z pewnością nie zaszkodzi wizyta na takim wydarzeniu.

Co kilka miesięcy w każdym większym mieście organizowane są targi ślubne. Zwykle odbywają się one w jakiejś dużej hali bądź galerii handlowej, która jest w stanie pomieścić duże ilości wystawców.


Wszystkie usługi w jednym miejscu

Zjawiają się tam wszelkiego rodzaju firmy, które zajmują się branżą ślubną i okolicznościową, czyli zespoły muzyczne, didżeje, fotografowie, kamerzyści, właściciele sal i restauracji weselnych, limuzyn, drukarnie, kwiaciarnie, salony sukien ślubnych, itp. Przychodzą tam narzeczeni, którzy szukają inspiracji ślubno-weselnych.


Czy warto wybrać się na targi ślubne?

Zdania na temat targów ślubnych – zarówno wśród firm, jak i narzeczonych – są podzielone. Pierwsi wychodzą czasami z założenia, że biorą w nich udział firmy z tzw. średniej półki. Nowych firm często na to nie stać, bowiem jest to koszt rzędu tysiąca złotych, z kolei wyjadacze i bez tego mają masę zleceń i cieszą się dobrą opinią, więc na brak klientów narzekać nie mogą. Narzeczeni z kolei różnie wypowiadają się na ich temat.

- Nie byliśmy na targach ślubnych, bo uznaliśmy, że lepiej zamawiać wszystko w sprawdzonych miejscach. Mamy jedną taką salę weselną, w której byliśmy na kilku weselach. Bardzo nam się podobało, więc chcieliśmy, żeby nasze wesele też się tam odbyło – mówi Karolina. – Podobnie było z fotografem, drukarnią i zespołem. Popytaliśmy znajomych, kogo polecają, podzwoniliśmy i zarezerwowaliśmy wszystko dość szybko. Nie zależało nam tylko na jakości. Nie ukrywam, że chodziło również o cenę. Staraliśmy tak wszystko pogodzić, żeby zorganizować jak najlepszą imprezę dosyć małym kosztem. Mam nadzieję, że wszystko wypadnie dobrze.

Niektórzy jednak idą na targi właśnie po to, by nie tracić czasu, tylko w jednym miejscu zdobyć wszystkie potrzebne kontakty. Rzeczywiście jest to zasadnicza zaleta, że w ciągu jednego popołudnia można załatwić wiele spraw związanych ze ślubem oraz weselem, a nawet podpisać wstępne umowy. To najlepsza opcja szczególnie dla tych narzeczonych, którzy w krótkim czasie chcą wszystko zorganizować.

Autor: Marta Polak

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top