Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Szczypta odwagi i garść pomysłów

Szczypta odwagi i garść pomysłów
Na początku przygotowań do ślubu czeka nas mnóstwo zadań do zrealizowania. Jednym z nich jest zaangażowanie profesjonalnego fotografa, który uwieczni ten wyjątkowy dzień. Od niego zależy bardzo wiele.

Jeśli zdecydujemy się sesję plenerową, to warto obejrzeć dokonania danego specjalisty w tej dziedzinie fotografii ślubnej. Zwróćmy w szczególności uwagę na pomysłowość i różnorodność wykonywanych zdjęć. Postarajmy się także aby owa sesja była wykonana w innym dniu niż data ślubu.


Sesja w innym terminie niż ślub

Wbrew pozorom decyzja ta jest kluczowa dla powodzenia zdjęć. Plener w dniu ślubu, to powinno być rozwiązanie ostateczne. Trudno w nawale obowiązków wygospodarować choćby godzinę. Jeśli nawet zaistnieje taka konieczność, to opuszczenie biesiadników na tak długa chwile może być źle odebrane. Presja czasu wzmaga przypływ dodatkowego stresu, którego nie brakuje w tym ważnym dniu. Jego dodatkowa porcja chyba nie jest wskazana nikomu, a ponadto obiektyw aparatu natychmiast wychwyci wszelakie napięcia i zdjęcia te z pewnością nie będą emanowały naturalnością.


Mniejsza swoboda

Na odrobinę szaleństwa nie pozwolą na także stroje, które chcielibyśmy pozostawić w nienagannej czystości, co w sposób znaczny ogranicza komfort zdjęć. Aura w naszym pięknym kraju nad Wisłą, także potrafi być niezwykle kapryśna. Młoda Para w dniu ślubu jest skazana na jej każdy odcień. Kolejnym ograniczeniem jest ilość miejsc, które można odwiedzić w tym krótkim czasie, co w sposób znaczący obniża różnorodność zdjęć. Kończąc tę wyliczankę należy stwierdzić, że wszystkie powyższe problemy rozwiąże wybór innej daty sesji plenerowej niżeli dzień ślubu.


Zaangażowanie pary młodej i fotografa

Aby plener był udany potrzebne jest zaangażowanie nie tylko fotografa ale i nas samych. Przed dniem zdjęciowym powinniśmy przedstawić wykonującemu zlecenie swoją koncepcję sesji lub choćby jej zarys. Opowiedzmy mu o naszych zainteresowaniach i pasjach. Motyw ten często można wykorzystać podczas sesji. Zdradźmy też, które miejsca są dla naszego związku szczególnie ważne i udajmy się tam by upamiętnić dzień ślubu. W czasie wykonywania zdjęć rodzą się spontaniczne i nieco szalone pomysły. Nie bójmy się tego „olśnienia” wcielić w rzeczywistość. Ważne też aby miejsce wykonywania zdjęć nie krępowało młodych małżonków. W czasie plenerowych harców najważniejsze jest rozluźnienie Pary Młodej i chęć do realizowania szalonych pomysłów.


Atrakcyjne plenery miasta

W miejscowości Łobez nie brak interesujących miejsc do wykonania kilku ślubnych ujęć. Miasto położone jest nad malowniczą rzeką Redą, a i nad morze Bałtyckie jest zaledwie 70 km. Jeśli więc chcemy zrobić sobie zdjęcie na moście, łódce czy na plaży, to wyzwanie to nie stanowi najmniejszego problemu. Ponadto warte obiektywu fotografa są miejscowe domy mieszkalne o konstrukcji ryglowej z XVIII i XIX wieku oraz zespół pałacowo-parkowy przy stadninie koni. Architektoniczną perełką ziemi Łobeskiej jest kościół p.w. św. Trójcy w pobliskiej wsi Wysiedle, zbudowany przed 1580 r. z drewnianą wieżą.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top