Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Szczęście widoczne na obrazach

Szczęście widoczne na obrazach
Zanim jednak wybierzecie się na spotkanie z fotografem, musicie zastanowić się, jakie macie oczekiwania co do pracy tej osoby. Najczęściej młode pary oczekują od fotografa, oprócz oczywiście wykonania niepowtarzalnych zdjęć ślubnych, również kreatywności, elastyczności, a także widocznych na obrazach emocji i uczuć.

Młodzi oczekują, aby ta sesja była czymś niepowtarzalnym, a ujęcia na fotografiach przedstawiały ich stan emocjonalny w najważniejszym dla nich momencie życia. Wymagania te wyraźnie wzrastają z roku na rok, w związku z pojawianiem się coraz to doskonalszych elementów techniki. Odchodzi się od „zwykłych” zdjęć wykonanych w studiu fotograficznym. Zaplanowanie sesji ślubnej leży w gestii nie tylko fotografa. Również przyszli nowożeńcy mogą zgłaszać swoje nietypowe pomysły, które będą tematem dyskusji z fotografem.


Warto ustalić oddzielny termin sesji

Jeśli zdecydujecie się na sesję w plenerze, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie przełożenie jej na inny dzień niż uroczystość ślubu. Głównie z racji tego, iż na kilka godzin nie opuścicie gości podczas przyjęcia weselnego oraz w spokoju skupicie się jedynie na pozowaniu do zdjęć. Węgierska Górka położona jest w południowej części województwa śląskiego i należy obecnie do atrakcyjniejszych pod względem turystycznym regionów Polski południowej.


Węgierska Górka - schrony

Decydując się na wykonanie zdjęć plenerowych właśnie w tej miejscowości, możecie zrobić to w miejscach zabytkowych i historycznych. Do takich z pewnością należy Schron „Wędrowiec” udostępniony zwiedzającym jako Izba Pamięci. To muzeum poświęcone budowlom fortyfikacyjnym z 1939 roku oraz działaniom wojennym, jakie miały miejsce w pierwszych dniach II wojny światowej. Zachęcamy do wykonania zdjęć na tle budowli fortecznych, które są trwałym śladem walk, jakie były toczone na tej ziemi. Do zdjęć pozować można także w kościele p.w. M. B. Częstochowskiej w sąsiedniej Żabnicy.


Szlak Papieski

Oryginalne i pełne uroku zdjęcia wykonacie zapewne w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Jeśli Wasz fotograf zgodzi się na zdjęcia w terenie, to koniecznie powinniście udać się na Szlak Papieski, który rozpoczyna się w centrum Węgierskiej Górki na Skwerze im. Jana Pawła II, a jednym z ostatnich przystanków jest Kościół p.w. M.M. Kolbe w Ciścu, zwany „cudem jednej doby”.


Panorama Beskidów

W Węgierskiej Górce znajduje się wiele pięknych punktów widokowych, skąd zdjęcia na pewno wyjdą niezwykle ciekawe. I tak z grzbietu Abrahamowa roztacza się ładny widok na Beskid Śląski, z Romanki można podziwiać sąsiednie szczyty i doliny, a z Hali Boraczej rozciągają się dobre widoki na Baranią Górę, Ochodzitę oraz na Kotlinę Soły. Oprócz wszystkich wymienionych punktów widokowych należy jeszcze wymienić Ficońkę z rozciągającym się z jej stoków widokiem na grań Romanki i Lipowskiej. Jak jasno pokazują powyższe przykłady, w Węgierskiej Górce jest wiele wspaniałych zakątków, gdzie można wykonać sesję ślubną. Zatem życzymy powodzenia!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top