Szczecinek dla każdego coś ciekawego
Niestety czas jest nieubłagalny i wiele z cennych szczegółów tego wydarzenia po latach przypominamy sobie jedynie fragmentarycznie. Dlatego warto zaangażować fachowca, który utrwali na zdjęciach te istotne wydarzenia. Zdjęcia ślubne powinny zawierać zapis wszystkich wydarzeń z tego dnia. Fotograf powinien towarzyszyć Parze Młodej, począwszy od przygotowań, wizyty u fryzjerki, poprzez błogosławieństwo, ceremonię zaślubin, aż po finisz wesela. Warto też zastanowić się nad sesją plenerową, która w sposób znaczny ubarwia każdy album ślubny.
Recepta na udaną sesję ślubną
Co zrobić aby owa sesja była udana? Po pierwsze nie powinno się jej odbywać w dniu ślubu. Taki wybór byłby najgorszy z możliwych. Wiadomo, czasami los zmusza do takiego posunięcia, lecz gdy tylko jest taka możliwość, to sesję plenerową należy zaplanować na termin wcześniejszy, bądź późniejszy niżeli dzień ślubu. Zdjęcia powinny bowiem odbywać się w atmosferze swobody i komfortu psychicznego. Tych dwóch uwarunkowań nie zapewnia sesja w dniu ślubu. Czas ten przepełniony jest stresem i nerwowością. Ponadto, opuszczenie gości weselnych w czasie biesiady jest pewnym nietaktem. Pośpiech nie służy też jakości zdjęć. Obiektyw aparatu natychmiast wychwyci spięcie młodych małżonków, którzy martwią się aby na salę weselną powrócić nie dość że szybko, to jeszcze w nienagannym stroju, który nie jest ani brudny, ani wygnieciony. Sesja w plenerze powinna być przyjemnością, zarówno dla Pary Młodej jak i dla fotografa. Niezwykle ważny dla powodzenia zdjęć w „terenie” jest odpowiedni dobór miejsca.
Bogactwo przyrody i zabytków
Ciekawych przestrzeni dla pleneru nie brakuje w Szczecinku. Okolice tego miasta stwarzają znakomite warunki do wykonania serii zdjęć na łonie natury. Region obfituje w lasy i akweny wodne. Największym zbiornikiem wodnym okolicy jest jezioro Trzesieckie. Na uwagę obiektywu zasługują miejskie zabytki. Nad miastem góruje wieża kościoła św. Mikołaja, której początki sięgają XVI wieku. Jeśli zdjęcia odbywają się właśnie w Szczecinku, to nie sposób nie udać się na Zamek Książąt Pomorskich, który pochodzi z pierwszej połowy XIV wieku i zbudowany został w miejscu wcześniejszego grodziska słowiańskiego. Początkowo zamek znajdował się na wyspie jeziora Trzesiecko, lecz po obniżeniu poziomu wód znalazł się na półwyspie. Nie mniej ciekawymi obiektami są: spichlerz przy Placu Sowińskiego z 1850 roku, wyciąg do nart wodnych (największy w Polsce, a trzeci w Europie) czy Plac Wolności z okalającą zabudową.
Autor: Paweł Hetnał