Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Swobodna sesja plenerowa

Swobodna sesja plenerowa
Ślub, to wydarzenie, które miewamy na ogół tylko raz w życiu. Wspomnienie tego wyjątkowego dnia pozostaje w naszej pamięci na długie lata. Ludzka pamięć jest jednak zawodna i te wspaniałe chwile okrywają się patyną czasu, która zamazuje nam obraz tego wyjątkowego dnia.

Nie trudno się więc domyślić, jak istotna jest rola fotografa w tym wydarzeniu. Warto więc zatroszczyć się o zatrudnienie najlepszego fachowca na rynku. Jak zatem dokonać słusznego wyboru?


Pewna ręka profesjonalisty

Klasowy fotograf powinien posiadać właściwe wyczucie wyjątkowości chwili, którą trzeba uchwycić obiektywem aparatu. Najlepiej sprawdzić ten wyznacznik, przeglądając internetowe portfolia potencjalnych usługodawców na naszym weselu. Gdy będziemy mieli już sposobność rozmowy z wykonującym zdjęcia, to spytajmy jakim sprzętem dysponuje. Jeżeli zdecydujemy się na sesję plenerowa, to warto podpowiedzieć wybranemu specjaliście, jakie mamy wyobrażenie tych zdjęć. Jeśli chcemy aby były to fotografie wyraziste, to zdecydujmy się na coś co będzie niekonwencjonalne i zupełnie wyrwanego z szablonu. Jeżeli zabraknie nam pomysłów, to możemy się zdać na inwencję fotografa, który z pewnością ma przewidziany jakiś scenariusz.


Tyko nie w dzień uroczystości

Jeżeli planujemy sesję z rozmachem, to nie jest wskazanym przeprowadzać ją w dniu ślubu. Kilka argumentów zdecydowanie przemawia na niekorzyść zdjęć plenerowych w tym wyjątkowym dniu. Po pierwsze nie wypada na dłuższą chwilę pozostawiać swoich gości, którzy mogą poczuć się zlekceważeni. Dlatego wiele młodych par decyduje się na plener w terminie późniejszym, bądź poprzedzającym ślub. Wtedy bez zbędnej presji i niezależnie od warunków atmosferycznych możemy udać się w dowolnie wybrane miejsca. W tak komfortowych warunkach możemy w pełni oddać się rozkoszy zdjęć w „terenie”. Rozluźnienie i brak presji to także na bardzo ważne czynniki wpływające na jakość uzyskanych fotografii. Obiektyw aparatu to bardzo wrażliwe na emocje urządzenie i natychmiast wychwytuje nienaturalne zachowania.


Strzyżów - ślubne plenery

Przestrzeń Strzyżowa z pewnością pozwoli Młodej Parze wyzbyć się wszelakich napięć. Miasto to obfituje w interesujące zakątki, które mogłyby stać się tłem Waszej sesji plenerowej. Wokół miasteczka rozciągają się gęste i obfitujące w wielość gatunków roślin i zwierząt lasy. Zimą, Młode Pary, które są miłośnikami narciarstwa, mogą na zdjęcia udać się na pobliskie stoki. Intrygujące ujęcia można wykonać w tunelu schronowym, który został zbudowany przez Niemców w czasie II wojny światowej. Dziś dostępny jest dla turystów, a jego długość wynosi, bagatela 438 m.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top