Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Swoboda plenerowych zdjęć

Swoboda plenerowych zdjęć
Dzień ślubu i wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Robimy wszystko co w naszej mocy by moment ceremonii zawarcia małżeństwa i zabawy po niej następującej był idealny. Ni wolno zapominać o pamiątkach z tego dnia.

Dbamy o całą masę szczegółów i liczymy, że każdy trybik tej machiny zadziała właściwie. W lawinie spraw, które trzeba okiełznać nie zapomnijmy o zatrudnieniu fachowego fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty tego dnia.


Jaki powinien być dobry fotograf ślubny?

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry fotograf ślubny? Przede wszystkim robiący zdjęcia powinien posiadać wyczucie momentu, który należy uchwycić w kadrze. To impuls, którego nie sposób się wyuczyć, a trzeba mieć we krwi. Fachowy fotograf powinien także dysponować wysokiej klasy aparatem fotograficznym. Najlepiej gdy ma do dyspozycji dwa urządzenia o podobnych parametrach, jako zabezpieczenie na wypadek awarii pierwszego. Specjalista wysokiej klasy nie powinien również nazbyt ingerować w rzeczywistość biesiadną i ustawiać gości weselnych do kolejnych ujęć. Powinien zapisywać rzeczywistość taką jaką jest. Ta ingerencja natomiast potrzebna jest w sesjach studyjnych. Jeśli chodzi o zdjęcia ślubne w plenerze, to ponownie należy Młodej Parze pozostawić nieco więcej swobody.


Piękne miejsca doskonałe na sesje ślubne

No właśnie, skoro już rzecz o sesji plenerowej, to warto rozwinąć ten temat. Takiego typu zdjęcia są ostatnio niezwykle popularne wśród nowożeńców. Nadają one albumowi ślubnemu kolorytu i różnią się znacząco od zdjęć reportażowych. Ich odmienność jest bardzo atrakcyjna dla ludzkiego oka. To pole do popisu dla fotografa, który będzie mógł uwolnić i zmaterializować swoje artystyczne pomysły, a dla Pary Młodej to kawał dobrej zabawy. Zdjęcia te najlepiej oddają temperament i tlącą się w sercach miłość. Wiele kolorytu i wyrazu nadaje takim ujęciom odpowiednio dobrane tło. Często młodzi małżonkowie decydują się na sesję na łonie przyrody lub w parkach. Popularne jest też fotografowanie się w przestrzeni miejskiej. Zdjęcia w fabrykach, bramach kamienic, albo przy zabytkowych obiektach czy na dachu wieżowca mogą nam dać fantastyczną pamiątkę.


Inspiracje w Trzcińsko-Zdroju

Wielu inspiracji plenerowych dostarcza przestrzeń miasta Trzcińsko-Zdrój. Najpiękniejszą miejscową budowlą jest obecna siedziba władz miasta. Ratusz, znajdujący się w centralnej części miasta, jest jednym z najcenniejszych zabytków średniowiecza w Polsce. Obecnie wyremontowany i świecący pełnią blasku jest znakomitym miejscem do wykonania kilku ślubnych ujęć, na tle średniowiecznej zabudowy. W doskonałym stanie zachowały się też pochodzące z tego okresu mury obronne z basztami i bramami na czele. Tutaj jednym tchem należy wymienić bramy Myśliborską, Chojeńską, Strzeszowską i baszty – Prochowa i Bociana.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top