Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Suknie ślubne 2015 – najlepsze trendy

Suknie ślubne 2015 – najlepsze trendy
Rok 2015 przyniósł nowe, ciekawe spojrzenie na modę ślubną, odznaczając się trendami, które zapamiętamy na długo. Co to były za trendy? Czy możemy spodziewać się ich kontynuacji w przyszłym sezonie? Zobaczmy poniżej.

Rok 2015 zbliża się ku końcowi, dlatego przyszedł czas, aby podsumować najważniejsze trendy, które dominowały w modzie ślubnej. Nie tylko, aby docenić dawne dobre rozwiązania, ale także, żeby szukać inspiracji na przyszły sezon!  Kobiety i mężczyźni powinni być zachwyceni tym co przygotowały salony ślubne na rok bieżący i 2016. Łatwo można zauważyć, że ten rok był powrotem do klasyki i kobiecości. Dominowały suknie w kolorze białym (różnych jego odcieniach) oraz delikatne tkaniny i koronki. Panna młoda 2015 to kobieta elegancka i delikatna. Suknie zachwycały swoją lekkością i precyzją wykonania. Widoczne były inspiracje latami 20. lub 30. XX wieku, często pojawiały się odkryte plecy oraz wzory podkreślające talię i całą sylwetkę.
 

Klasyczne suknie ślubne

Eksperymenty z kolorami czy długością sukien raczej nie miały miejsca, projektanci stawiali właśnie na klasykę. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych trendów 2015 roku, które w dodatku mają szansę utrzymania się w przyszłym sezonie. Wszystko dlatego, że pozwalają każdej kobiecie poczuć się zniewalająco i zachwycić gości szykiem i elegancją.
 

Odkryte plecy

To trend, który jest popularny w modzie ślubnej już od kilku sezonów i z pewnością jeszcze długo się utrzyma. Wszystko dlatego, że niezwykle podkreśla kobiecość i nadaje lekkości, tak sukni, jak i noszącej jej osobie. Fantazyjne wzory na plecach, często stworzone z koronek to kolejna odsłona tego trendu. Sprawia, że suknia zyskuje seksapil, ale także elegancję i sprawia, że wyróżnia się na tle innych. Odkryte plecy to idealna opcja na ślub w ciepłych miesiącach, często widoczna w projektach „letnich” sukien ślubnych.

 

 

 

Prześwitujące materiały

To kolejny, bardzo ważny element, który ma za zadanie nadać sukni ślubnej lekkości. Najczęściej takie tkaniny są używane na plecach lub dekolcie, ale w 2015 roku częste było występowanie długich, zwiewnych rękawów, uszytych z takich właśnie materiałów. To kolejny element, który dodaje kobiecości, a przez to idealnie dopasował się do mody 2015.
 

Koronki

Nieśmiertelny materiał, który niemal od zawsze jest elementem mody ślubnej. Niezależnie od zmieniających się trendów, koronki zawsze są dobrym wyborem, nadają elegancji i sprawiają, że suknia jest bogata i fantazyjna. Osoby, którym zależy na szykownym wyglądzie zdecydowanie powinny rozważyć wybranie właśnie koronkowej sukni. Można jednocześnie zdecydować się na wspomniane wcześniej odkryte plecy, taki zestaw na pewno nie przejdzie niezauważony.

 


Kokardy

Bardzo ciekawym detalem okazały się kokardy, małe i duże, wpięte we włosy lub wykorzystane we wzorze sukni. Najczęściej pojawiały się jako podkreślenie talii, co wysmuklało sylwetkę, jednocześnie nadając dziewczęcości pannie młodej. Ten trend można było zauważyć już od kilku sezonów, wydaje się, że w przyszłym roku odejdzie w zapomnienie, ale zdecydowanie będzie pamiętany jako ciekawe urozmaicenie prostych projektów.
 

Inspiracje lat 20. i 30.

Po elegancki wygląd najlepiej sięgać do źródła. Projektanci w 2015 roku wydawali się podążać za tą zasadą, bo suknie vintage, szczególnie te oparte na projektach z lat 20. i 30. były bardzo popularne. Czym takie suknie się wyróżniały? Zwykle, długą, smukłą sylwetką, podkreśloną talią i delikatnymi materiałami, z których były uszyte. Towarzyszyły im często dodatki retro jak np. cienkie opaski na włosach.

 


Suknie ślubne w 2016 roku - szyk i elegancja


Wymienione elementy to nie tylko wspomnienie mijającego roku, ale także przepis na suknię odznaczającą się ponadczasową elegancją. Kobiety pragnące czarować przyszłego męża i gości wykwintnością i stylem, zdecydowanie powinny bazować swój ślubny ubiór na wskazanych detalach. Szczególnie, że to umiłowanie elegancji czeka nas także w 2016 roku, co widać, po projektach domów mody na przyszły sezon. Koronki i odkryte plecy w dalszym ciągu będą hitem, dlatego wykorzystanie wspomnianych trendów 2015 okaże się strzałem w dziesiątkę!


Czego możemy spodziewać się w sezonie 2016? Oto pokazy mody, z których można zaczerpnąć inspirację:

 

 


 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top