Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Suknia ślubna bardzo ważna!

Suknia ślubna bardzo ważna!
Przy wszystkich przygotowaniach do ślubu jest wiele ważnych i ważniejszych spraw, które trzeba załatwić. Sala weselna, formalności w kościele i urzędzie, dekoracje, usługi fotograficzne oraz suknia ślubna!

Jedną z najistotniejszych kwestii w całym ślubnym zamieszaniu jest suknia ślubna. Część panien młodych doskonale wie od dawna, w czym wyruszy do ołtarza, części wydaje się, że wie, ale przymiarki weryfikują plany, a jeszcze inne są całkowicie oddane sugestiom, ponieważ nie mają konkretnych pomysłów. Bez względu na to czy postanowicie kupić gotowy model w toruńskim salonie, czy chcecie sobie go uszyć – o tym, czy będziecie wyglądać pięknie, decydują dwie najważniejsze kwestie: krój i tkanina.


Jeśli chodzi o kroje to mamy do wyboru kilka podstawowych:

 

 • litera A, czyli spódnica rozszerzająca się ku dołowi. Jest to krój odpowiedni dla każdej kobiety. Istotną sprawą jest tylko znalezienie proporcji – jak szeroki ma być dół. Ten krój można uszyć także z każdego materiału – nawet bardzo delikatnych, ale trzeba wtedy użyć wielu warstw.
   
 • księżniczka, czyli bardzo obfita spódnica, szeroka już od samej talii. Jest to krój dla kobiet o nienagannej figurze, najlepiej drobnych, ponieważ bardzo łatwo przesadzić i wyglądać jak „beza”. Gatunki tkanin używane do tego typu kroju muszą być sztywne jak tiule, mikado czy gruba matowa satyna, ale na wierzch możecie naszyć koronki.
   
 • typ grecki, czyli delikatna sukienka imitująca grecką tunikę, odcięta pod biustem i bardzo prosta. Najlepiej wyglądają w niej wysokie dziewczyny, ale zgrabnie ukryje także brzuszek. Najlepiej sprawdza się przy zwiewnych tkaninach, jak muślin.
   
 • rybka lub syrenka, czyli suknia bardzo dopasowana rozkloszowana od kolana lub połowy ud. Bardzo dobrze będzie wyglądała zrobiona ze sztywniejszych materiałów, takich jak tafta. Idealna, by podkreślić zgrabną sylwetkę.
Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top