Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sukienka na zabawę weselną

Sukienka na zabawę weselną
Z problemem ślubnej garderoby zmaga się nie tylko Panna Młoda, ale i każdy uczestnik tej uroczystości. Panie martwią się by wypaść jak najlepiej i przede wszystkim chcą uniknąć sytuacji, gdy inna z zaproszonych kobiet przywdzieje tę samą kreację.

Dobór właściwej sukienki na wesele powoduje ból głowy nie jednej z zaproszonych pań na taką uroczystość. Na pewno nie wchodzi w rachubę kolor biały sukienki, który zarezerwowany jest dla Panny Młodej. Oczywiście nie możemy ubrać się jak na co dzień, a wiec styl luźny nie za bardzo powinien być brany pod uwagę. Inna sprawa, gdy takiego luzu życzy sobie Młoda Para. Coraz popularniejsze są przecież wesela stylizowane, na lata 80-te czy retro. Są to jak na razie wyjątki w naszym kraju, ale być może ta tendencja niespodziewanie podąży w kierunku rozwoju.
 

Kolor czarny nie bardzo pasuje

Niespecjalnie wypada pojawić się na tak wesołej uroczystości w stroju czarnym, który jest ewidentnym symbolem żałoby. Jeśli już jednak sukienka w tym mrocznym kolorze musi spocząć na kobiecych ramionach, to potrzebne będą pewne urozmaicenia. Szczególnie ważny jest krój, który powinien być frywolny, być może lekko prowokacyjny z dodatkiem białych czy różowych elementów. Najbardziej trafiona kolorystyka na ślub i wesele to pastele, na przykład pudrowy róż, błękit, łosoś lub seledyn albo wyraziste barwy takie jak fiolet, butelkowa zieleń, kobalt czy fuksja. Na ogół kobiece suknie są gładkie, ale współczesna moda coraz częściej dopuszcza materiały pokryte wzorkami, groszkami czy kwiatami.
 

Różne kreacje ślubne

Na weselach dobrze prezentują się spódnice szerokie lub rozszerzane, które podkreślają talię. Dobrym rozwiązaniem są także spodnie, rozszerzające się ku dołowi z ciągnącego materiału. Górną część weselnej garderoby może stanowić bluzka typu „top”, z subtelnym dekoltem. Jeśli panuje chłodna aura lub gdy dekolt jest zbyt głęboki, to można posiłkować się chustą, subtelnym szalem lub bolerkiem. Częściej jednak panie idące na wesele ubierają sukienki. Te prezentują się bardziej świątecznie i wyjątkowo – lepiej niż stroje „mieszane”. Tutaj jednak też kobieta nie ma łatwego wyboru. Nie może to być bowiem suknia w stylu wieczorowym, sięgająca do samych kostek. Po pierwsze to niezbyt wygodna wariacja sukienki, która krępuje ruchy w czasie wesołych pląsów. Po drugie, żadna z zaproszonych pań nie może przyćmiewać blasku Panny Młodej.
 

Zbyt krótko nie znaczy lepiej

Nie wypada też przesadzić w drugą stronę i nie przywdziać nazbyt kusej sukienki, z wieloma błyszczącymi ozdobami. Proste, eleganckie kroje, wykonane z dobrej jakości materiałów będą jak znalazł na taką okazję. Oczywiście sukienkę należy dobrać tak, by podkreślała walory kobiecego ciała, a tuszowała ewentualne niedociągnięcia. Komfort i poczucie własnej wartości oraz piękna są ważnymi czynnikami składającymi się na poczucie dobrej zabawy.

Autor: Paweł Handzlik

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top