Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Suchańska sesja plenerowa

Suchańska sesja plenerowa
Aby plenerowe zdjęcia były w pełni udane, należy pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Po pierwsze, zdjęcia winien wykonywać profesjonalista, który ma otwarty umysł na innowacje. To ważna cecha fotografa.

Dobrze gdy plener odbywa się w innym dniu niż ślub. Urozmaicona i kolorowa sesja plenerowa jest czasochłonna i niekiedy potrafi zabrać ładnych parę godzin. A trzeba być gotowym na przełożenie sesji na inny termin, bo niekorzystne warunki atmosferyczne mogą nam w najmniej spodziewanej chwili pokrzyżować plany. Liczy się także ogólny koncept na wykonanie tych zdjęć i dobór odpowiedniej przestrzeni.


Odpowiednie światło i przestrzeń

Dobór właściwej przestrzeni ma kluczowe znaczenie dla powodzenia sesji plenerowej. Często fotografowie konsultują się ze swoimi klientami, po to aby zgłębić wiedzę o nich. W plenerach często wykorzystywany jest motyw hobby jakie pochłania młodych małżonków. I tak miłośnicy żeglarstwa, wsiądą na łódź i w ślubnej garderobie wyprowadzi ją w głąb jeziora Nic tak nie wywołuje szerokiego uśmiechu jak widok Panny Młodej, strzelającej swojemu partnerowi gola z rzutu karnego na boisku lokalnego klubu. Podobne pomysły można zastosować względem innych hobby, jak choćby wędkarstwo, kajakarstwo, muzyka czy motoryzacja, itd.


Nietypowy charakter sesji ślubnej

Mnóstwo Młodych Par szuka artystycznych doznań poprzez dobór nietypowych dla zdjęć ślubnych scenerii. I tak młodzi małżonkowie fotografują się na tle wysypiska śmieci, starych i zniszczonych elewacji kamienic. Często można natknąć się na ślubne zdjęcia w kinie czy teatrze w stylu retro. Ciekawie można też zagospodarować pola uprawne, na scenkę rolniczą przy urządzeniach typu traktor, kombajn czy bardziej tradycyjne urządzenia jak choćby widły. Jeśli w pobliżu znajduje się jakiś akwen wodny, to można pokusić się o zdjęcia sesji wodnej.


Piękne miejsca w Suchaniu

W Suchaniu nie brak interesujących miejsc, które mogą posłużyć jako tło ślubnych zdjęć w plenerze. Kilka dobrych ujęć można wykonać na miejskim rynku. Tam znajduje się charakterystyczny dla tego miejsca zegar, osadzony na samym środku placu. Warto tez pofatygować się pod cenne historyczni ryglowe domy. Zabytkiem jest też miejscowy młyn wraz z wyposażeniem. Przestrzeń ta może być planem arcyciekawych zdjęć w czerni i bieli, które to kolory oddałyby znakomicie specyfikę ów miejsca. Perełką lokalnej zabudowy jest jednak XV-wieczny kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, który powstał z głazów narzutowych.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top