Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Styl boho a filozofia zero/less waste

Styl boho a filozofia zero/less waste
Ślub i wesele to niezwykle istotne wydarzenia dla zakochanych i nie bez powodu są one określane są mianem "najważniejszego dnia w życiu". Wszyscy zaangażowani w organizację tych uroczystości dokładają wszelkich starań, by były one piękne, niezapomniane i wzruszające.

Obecnie coraz więcej par decyduje się na wesele w stylu boho, który łączy w sobie pozornie niepasujące do siebie elementy. Nazwa tego stylu wywodzi się od słowa bohema, oznaczającego środowisko artystycznej cyganerii - ludzi, którzy odrzucali wszelkie konwenanse, gardzili materializmem i konsumpcjonizmem, a swój sprzeciw wobec stylu życia innych osób wyrażali między innymi ubiorem.

Styl boho idealnie wpisuje się w filozofię zero waste/less waste, której głównym celem jest ograniczenie zanieczyszczania środowiska poprzez propagowanie mniej konsumpcyjnego trybu życia oraz używanie tych samych produktów wielokrotnie. Stylowi boho daleko do perfekcjonizmu i stawia się w nim raczej na bliskość natury oraz swobodę. Właśnie dlatego na weselu w tym właśnie stylu tak dobrze sprawdzą się m.in podkładki pod napoje czy uchwyty
na winietki z imionami gości wykonane z plastrów drewna. Korzystając z takiego rozwiązania, nie generujemy dodatkowych śmieci, a drewniane elementy możemy po skończonej zabawie wykorzystać jako pamiątkowy upominek dla gości. Jeśli planujemy uraczyć swoich gości drinkami ze słomką, dobrze jest zamienić plastik na papier. Papierowe słomki nie tylko perfekcyjnie wpisują się w filozofię zero waste/less waste, ale również znakomicie prezentują się wizualnie.

Przy wybieraniu zaproszeń na wesele, warto rozważyć wsparcie osób zajmujących się decoupagem i zlecić ich wykonanie lub po prostu poprosić o pomoc znajomych i wraz z nimi stworzyć coś niepowtarzalnego. Dobrze tym celu wykorzystać m.in. to, co mamy już w domu, a także użyć papeterii z papieru makulaturowego. W ten sam sposób można rozwiązać kwestię zawieszek na wódkę, winietek oraz numerków na stoliki.

Jeśli chodzi o wystrój sali, warto postawić na rośliny doniczkowe, które po skończonej uroczystości będziemy mogli, na przykład, zabrać do domu lub podarować gościom, a nie po prostu wyrzucić, jak to ma często miejsce w przypadku kwiatów ciętych. Słoiki różnych kształtów i rozmiarów idealnie sprawdzą się natomiast jako świeczniki czy doniczki na wspomniane wcześniej kwiaty. Subtelny ogień świec na pewno doda uroku uroczystości i być może sprawi także, że nie będziemy potrzebowali tak dużo dodatkowego oświetlenia.

Wesele w stylu boho to dobra okazja ku temu, by wdrożyć zasadę zero waste/less waste w życie. Planując ten najważniejszy dzień, warto pomyśleć nie tylko o tym, jak dobrze będzie nam podczas samego wesela. Warto uświadomić sobie też to, że dzięki bardziej ekologicznym wyborom, będzie nam dobrze również w przyszłości. Ziemia to dom miłości wielu osób i warto zacząć pielęgnować go jak najszybciej, pamiętając, że każdy jeden wybór ma jakieś konsekwencje i tylko od nas zależy, jakie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top