Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Strój dla Pana Młodego

garnitur ślubny - pan młody
Organizując ślub i wesele mamy tak wiele na głowie, że łatwo o czymś zapomnieć. Jednym z elementów, o których bezwzględnie zapomnieć nie wolno, jest garnitur Pana Młodego. Czy wiesz jaki garnitur wybrać by dopasować go do sukni Panny Młodej?

Tego dnia wszystkie oczy zwrócone są w stronę Panny Młodej. Jej suknia jest bowiem jednym z najistotniejszych elementów wesela. To atrybut, bez którego trudno wyobrazić sobie ceremonię ślubną. Tuż obok Panny Młodej stoi jej mąż. Jego strój powinien pasować do sukni Panny Młodej. Elementy garnituru powinny nawiązywać do elementów występujących na sukni, a tym samym do motywu przewodniego wesela.

Ślubny garnitur

Pan Młody w dniu ślubu powinien wyglądać dostojnie i elegancko, tak aby prezentować się dobrze przy małżonce. Najczęściej panowie decydują się na garnitur z krawatem lub muszką. Niezmiernie ważne jest odpowiednie dopasowanie garnituru do budowy i wzrostu przyszłego męża. W sklepach z odzieżą męską znajdziecie wszystko co potrzebne - to pewne ułatwienie dla panów, którzy z natury nie są miłośnikami odwiedzania wielu sklepów. Dlatego warto najpierw zastanowić się jaka marka mody męskiej odpowiada nam najbardziej, a gdy już odwiedzimy sklep obsługa pomoże wybrać garnitur najlepiej skrojony dla sylwetki przyszłego Pana Młodego. Jeżeli jest on osobą szczupłą, warto wybrać koszulę taliowaną, która lepiej dopasowuje się do sylwetki nadając jej smukłości. Najbardziej elegancki jest czarny garnitur, ale panowie wybierają także garnitury ciemnoszare, grafitowe lub granatowe. Ślubny garnitur może być także w jaśniejszym kolorze jeżeli ślub odbywa się latem i kolor pasuje do dodatków sukni Panny Młodej. Wówczas można zdecydować się kolor niebieski (szafirowy, atramentowy) czy jasnoszary.

A może smoking ślubny lub frak?

Jeśli styl w jakim odbywać się będzie wesele na to pozwala, Pan Młody może zdecydować się na bardziej elegancki strój, jak smoking czy nawet frak. Te jednak prezentują się lepiej na uroczystościach, które mają miejsce późniejszym popołudniem, ponieważ smoking czy frak to męskie stroje wieczorowe. Jeśli decydujemy się na smoking, musimy mieć go w komplecie z lampasami na spodniach, muchą i atłasowym pasem. Dla odważnych panów, którzy zdecydowali się na bardziej stylizowany look, polecamy frak. Pamiętajmy jednak, że i Panna Młoda musi być ubrana w podobnym stylu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top