Spontaniczna sesja w Goleniowie
Pomysłów na sesję plenerową jest tyle ile jest Par Młodych i fotografów. Najczęściej wykorzystywaną przestrzenią są ulice miasta. Narzeczeni zwykle za tło zdjęć wybierają parki, gdzie miało miejsce ich pierwsze spotkanie, albo zaciszną knajpkę gdzie po raz pierwszy złączyły się ich dłonie. Okoliczne zabytki są wybierane czasami tylko ze względu na estetykę i symbolikę budowli. Przestrzeń miejska proponuje fotografom i jego klientom intrygujące miejsca, gdzie można pokusić się o ujęcia awangardowe. Obdarte tynki starych kamienic, czy surowe zakątki zaniedbanej części starego miasta mogą stać się ciekawym tłem do wykonania zdjęć o charakterze artystycznym. Zdarza się, że Młode Pary odbywają sesję w lokalach pofabrycznych, fotografując się na ogromnych halach produkcyjnych, gdzie w oknach są tylko powybijane szyby, a na podłogach i starych urządzeniach zalegają tumany kurzu.
Charakter sesji ślubnej
Narzeczeni o bardziej subtelnym poczuciu estetyki wybiorą się na łono natury, by tam uwiecznić się w strojach ślubnych. Szczególnie interesujące są zdjęcia na wsiach. Tam przecież bez liku ciekawych urządzeń rolniczych, które mogą stać się impulsem do zaaranżowania gospodarskiej scenki z udziałem młodego małżeństwa. Podobnym motywem może stać się, np. leśne grzybobranie. Gdy jesteśmy nad wodą, to nie wahajmy się wspólnie wskoczyć do niej. Sesje wodne są szczególnie atrakcyjne i odpowiednio zaaranżowane wypadają znakomicie.
Atrakcyjne pomysły
Popularne są także ujęcia, gdy Para Młoda urządza sobie przejażdżkę w ulubionym środku lokomocji, np. na rowerze, motocyklu czy quadzie. Są też Pary Młode, które w czasie takiej sesji chcą poczuć dreszczyk emocji lub zrobić coś kompletnie poza konwencją. Dla emocji i cennej pamiątki skaczą ze spadochronem, na bungie, nurkują pod wodą, urządzają przelot balonem wraz z fotografem albo wsiadają na łyżkę ogromnego spychacza. Jednymi słowy, koncepcja i powodzenie owej sesji, zależy nie tylko od umiejętności fotografa, ale i od pomysłowości Młodej Pary i odwagi przy podejmowaniu wyzwań związanych ze zdjęciami.
Goleniowskie plenery ślubne
Przestrzeń miasta Goleniów może być źródłem wielu inspiracji. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się miejskie zabytki, które skrywają wiele tajemnic zamierzchłej przeszłości. Niemalże symbolem miasta jest brama Wolińska, pochodząca z XV wieku. Budowla z kamienia i cegły wznosi się na wysokość 26 m. Dawniej pełniła funkcje obronne, a dziś może stać się ciekawym tłem zdjęć ślubnych. Wspominając o bramie Wolińskiej, nie sposób pominąć murów miejskich, których najpiękniejsze fragmenty rozciągają się nad rzeką Lną. Nad rzeką tą stoi również XVIII-wieczny spichlerz, który jest ciekawym przykładem architektury ryglowej.
Autor: Paweł Hetnał