Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślubny wspomnień czar

Ślubny wspomnień czar
Fotografie ślubne to najcenniejsze pozycję w naszych zbiorach fotograficznych. W zgiełku przygotowań do tego ważnego dnia, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego fotografa, który będzie obsługiwał nasz ślub.

Jak zatem znaleźć dobrego fachowca, który nie tylko weźmie pieniądze za swoją powinność, ale umiejętnie uchwyci ducha miłości dwojga ludzi. Tego może dokonać tylko człowiek, który ma w sobie to „coś”, co pozwala mu zdjęcia ślubne ubrać w ramy artystyczne. O specjalistę z najwyższej półki trzeba zadbać już na wiele miesięcy przed ślubem. Najlepsi w tej branży mają zarezerwowane terminy nawet na rok przed wykonaniem usługi.


Znalezienie właściwej osoby

Ale takiego specjalistę trzeba najpierw znaleźć, bo ten sam nie zapuka z dnia na dzień do naszych drzwi. Większość par na początek wkracza przestrzeń internetu. Tam aż roi się od fotografów ślubnych różnej maści, którzy prezentują w „sieci” swoje wiodące dzieła. Jeżeli któreś portfolio wpadnie nam w oko, to nie podejmujmy pochopnych decyzji. Warto przed podpisaniem umowy spotkać się z fachowcem, by zobaczyć w jakich warunkach pracuje, czy rzeczywiście dysponuje sprzętem o którym pisał w ogłoszeniu. Możemy też wtedy obejrzeć też większą pulę zdjęć i ocenić całokształt dokonań, a nie tylko sztandarowo-reklamowe fotografie.


Ustalenie każdego szczegółu

Zanim parafujemy umowę należy ustalić kilka, na pozór nieistotnych detali. Warto upewnić się, że nasz fotograf znajdzie sobie zastępstwo w razie nieoczekiwanej absencji, a także czy dysponuje drugim aparatem, który w razie awarii pierwszego będzie mu służył. Istotne są również szczegóły finansowe. Często fotografowie życzą sobie dodatkowych opłat za dojazd-do domu Panny Młodej, do kościoła, czy na sesję.


Popularność sesji w plenerze

No właśnie, jeśli o sesji mowa, to coraz częściej narzeczeni decydują się na podjęcie wyzwania zdjęć plenerowych. Ta popularna ostatnia forma fotografii w sposób znaczny urozmaica albumy ślubne, a także jest czystą przyjemnością dla pary kochających się ludzi. Zasadniczo tłem takiej sesji można uczynić niemal każde miejsce. Wszystko zależy od naszej inwencji i wyobraźni fotografa. Inspiracji dla takich zdjęć nie brakuje w mazowieckim mieście Tłuszcz. Miejscowość ta leży na terenie Równiny Wołomińskiej, która obfituje w niezwykle urokliwe i sielskie zakątki. Przez Tłuszcz przepływa rzeczka Cienka, która leniwym nurtem wpływa do rzeki o wiele mówiącej nazwie – Rządza. Godnymi obiektywu fotografa są okoliczne zabytki. W szczególności kościół Przemienienia Pańskiego z lat 30. ubiegłego stulecia, a także wieża ciśnień z XIX, która jest uważana za wizytówkę miasta.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top