Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubny plener w Kętach i okolicy

Ślubny plener w Kętach i okolicy
Kęty to piękne, szybo rozwijające się miasto o ponad 700 letniej historii, położone u stóp Beskidu Małego. Organizując tutaj swój ślub i wesele para młoda nie powinna mieć problemu z doborem odpowiedniego miejsca na plener fotograficzny.

Miłośnicy zdjęć na łonie natury skorzystać mogą z uroków parku im. Władysława Dziewońskiego oraz parku zlokalizowanego na Podlesiu. Duże kompleksy leśne znajdują się także w Bulowicach, Witkowicach oraz na granicy Kęt i Malca.


Soła jako tło

Za tło ślubnych zdjęć posłużyć może także bardzo urokliwa dolina rzeki Soły, której fragmenty objęte zostały ochroną programu Natura 2000. Szczególnie charakterystyczne są tutaj kamieniste plaże. Małżonkowie marzący o romantycznych fotografiach na łące pełnej kwiatów lub pośród łanów zbóż, odpowiednie miejsca znajdą na pobliskich wsiach – Nowej Wsi, Bielanach, Witkowicach czy też Malcu. Na tych okolicznych terenach znaleźć także można kilkadziesiąt stawów. W Nowej Wsi znajduje się zadbany staw, służący głównie wędkarzom, przy którym z powodzeniem przeprowadzić można także sesję zdjęciową. Nowożeńcy siedzący przy drewnianym stoliku, na wysepce położonej na środku stawu, wędkujący pan młody, pomysłów na ciekawe zdjęcia można mieć naprawdę wiele. Na terenie miasta działają trzy stadniny konne. Pasjonaci tych zwierząt mogą natomiast pokusić się o zorganizowanie swojej sesji "w siodle".


Coś dla romantyków

Romantyczną sesję zdjęciową przeprowadzić można na terenie klasztoru oo. Franciszkanów Reformatów. Szczególnie urokliwym jest tutaj zadrzewiony dziedziniec, otoczony masywnymi murami. Miłośnicy architektury miejskiej za tło obrać mogą także kęcki Rynek i otaczające go kamienice. Aktualnie płyta Rynku poddawana jest rewitalizacji, w związku z tym nowożeńcy już niedługo będą mogli wykonać fotografie w starannie zaprojektowanym i odnowionym otoczeniu. W Kętach szczególnie interesującym obiektem, w pobliżu którego pokusić się można o przeprowadzenie ślubnego pleneru jest stary Młyn Jurów. Bardzo często małżonkowie zabierają swojego fotografa w okolice dworców i torów kolejowych. Trochę zaniedbany, lecz bardzo uroczy kęcki dworzec, jego otoczenie i peron z pewnością doskonale się sprawdzą jako tło dla nietuzinkowych ujęć.


Szalone pomysły

Narzeczeni , którzy w swoim ślubnym albumie widzieliby same szalone ujęcia, inspiracji poszukać mogą chociażby na boisku sportowym zlokalizowanym przy ulicy Sobieskiego lub na nowo wybudowanym "Orliku". Panna młoda grająca w koszykówkę, pan młody strzelający do bramki – czasami wystarczy użyć trochę fantazji, by uzyskać naprawdę niesztampowe ujęcia. Ślubne zdjęcia wykonać można nawet na placu zabaw, znajdującym się na terenie obiektu.


Termin sesji plenerowej

Narzeczeni planując swój ślubny plener podjąć muszą także decyzję w jakim terminie go zrealizować. Jeśli wybiorą dzień inny niż dzień swojego ślubu zyskają sporo czasu, który wykorzystać mogą na dotarcie do ciekawych, nieco dalej położonych miejsc. A w okolicach Kęt ich nie brakuje. W Porąbce i Tresnej znajdują się dwie wodne zapory, a utworzone przez nie sztuczne jeziora mają wiele do zaoferowania młodym parom. Jezioro Międzybrodzkie czy Jezioro Żywieckie nie tylko wykorzystać można jako tło, ale i wejść do wody i pluskając się z uśmiechami na twarzy pozować fotografowi. Pokusić się także można o wynajęcia kajaku, rowerka wodnego czy żaglówki, na pokładzie których wykonać zdjęcia, czy po prostu pozować na przystani.


Jeziora, góry, łąki i lasy...

Nie można także zapominać o Beskidach otaczających jeziora. Fotografie wykonane w górskim plenerze z pewnością nabierają specyficznego uroku. Aby wykonać swoją sesję na tle pięknych górskich panoram nie trzeba liczyć się z trudną wędrówką. Na szczyt góry Żar czy też Przełęcz Kocierską dotrzeć bowiem można nawet samochodem. Żar jest górą bogatą w wszelkiego rodzaju infrastrukturę od kolejki torowo – linowej która łączy górny parking ze szczytem, poprzez stok narciarski, na parku linowym kończąc. Wszystkie te elementy z powodzeniem wykorzystać można podczas swojej sesji zdjęciowej. Na Przełęczy Kocierskiej znajduje się natomiast duży kompleks sportowo – wypoczynkowy. Zdjęcia wykonać można zarówno na tarasie widokowym, jak i wykorzystując atrakcje, które można tutaj znaleźć. A udać się tutaj można zarówno do karczmy w stylu góralskim, parku linowego, Spa czy nawet do Aqua Parku.


Przede wszystkim wybór fachowca

Wybierając odpowiednią lokalizację na swój ślubny plener należy pamiętać, że piękne ujęcia profesjonalny fotograf wykona wszędzie. Jeśli więc wyszukacie osobę, dysponującą odpowiednimi umiejętnościami, pozostanie Wam zastanowić się tylko o jakich zdjęciach marzycie. W końcu ślub to wyjątkowe wydarzenie, a Wy jesteście na nim głównymi bohaterami. Wyszukajcie więc lokalizacji, która najbliższa jest Wam, Waszemu sercu i zamiłowaniom. Dzięki temu ślubna pamiątka, jak stanowią fotografie, zyska dla Was dodatkowej wartości.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top