Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubne zdjęcia w Łańcucie

Ślubne zdjęcia w Łańcucie
Gdy szukamy odpowiedniej scenerii dla naszej sesji ślubnej, to nie musimy nazbyt intensywnie myśleć. Wystarczy się rozejrzeć i dostrzec urok otaczającej nas przestrzeni. Najczęściej obieranymi tłami stają się brzegi jezior, łąki, lasy czy szczyty górskie-czyli szeroko rozumiana przyroda.

Równie często wybór pada na ulice miast i tam stojące obiekty historyczne i zabytkowe, bądź po prostu charakterystyczne dla danej miejscowości. Niektóre pary chcą pokusić się o coś nietypowego i podążają tropem awangardy. Są i młodzi małżonkowie, którzy chcą dać upust swojej młodzieńczej energii i zrobią coś nieco bardziej szalonego jak skok na bungie, albo brawurowa przejażdżka quadem, oczywiście w pełnej garderobie ślubnej.


Sesja ślubna może być bardzo okazała

W Łańcucie interesujące miejsca dla siebie znajdą nawet najwybredniejsze Pary Młode. Przede wszystkim, gdy tylko jest sposobność zrobienia sesji właśnie w tym mieście, to nie sposób nie zaliczyć perełki na skalę europejską, a więc Zamku Lubomirskich. Była to niegdyś jedna z najważniejszych rezydencji arystokratycznych na Starym Kontynencie, a swoją świetność zachowała do dziś. Na otwartej przestrzeni przed zamkiem można pokusić o ciekawe ujęcia w ogrodzie włoskim, w Ogrodzie Różanym i Oranżerii, czy na tle Glorietty.


Romantyczne miejsca

Na terenie kompleksu znajduje się też niewielki zamek romantyczny, ujeżdżalnia, stajnie, powozownia, storczykarnia, szkoła muzyczna a nawet kort tenisowy i jezioro. To istny raj dla chcących przeprowadzić tutaj sesję ślubną. Oczywiście wszystkie te obiekty są zachwycająco urokliwe bowiem to teren muzeum. Wnętrze tej znakomitej budowli także może posłużyć za doskonałe tło, ale już bardziej dla takiej o charakterze studyjnym. Tam znajdują się bogato uposażone wnętrza jak: Sala Balowa, Jadalnia Wielka, Sala Kolumnowa, Teatr Dworski, Galeria Rzeźb.


O wiele więcej atrakcji w Łańcucie

To nie koniec atrakcji jakie funduje swoim gościom Łańcut. Okazale prezentuje się zabudowa rynku w postaci kamienic pochodzących z XVII wieku. Łańcut od setek lat słynie z gorzelnictwa i właśnie w muzeum tegoż szlachetnego trunku można pokusić się o kilka zdjęć na tle starych urządzeń produkcyjnych. W okolicach tego urokliwego miasta na uwagę obiektywu zasługuje również skansen w Markowie gdzie znajdują się stare chałupy chłopskie i urządzenia rolnicze, które mogą posłużyć dla zaaranżowania gospodarskiej sceny z udziałem nowożeńców. W Rakszawie zaś swoim tyrolskim urokiem kusi drewniany pałacyk Potockich otoczony parkiem. Ponadto w Kosinie stoi XVII – wieczny kościółek, pokryty gontem i młyn wodny z XIX wieku.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top