Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślubne przygotowania – kwiaty i dekoracje

Ślubne przygotowania – kwiaty i dekoracje
Piękna i wyrafinowana oprawa ślubu to bardzo istotna kwestia. Odpowiednio dobrane kwiaty, ozdoby i dekoracje tworzą podniosłą i uroczystą atmosferę, która sprawia, że dzień ślubu jest jeszcze bardziej magiczny.

Kwiaty w bukiecie panny młodej, druhny i te stanowiące dekorację kościoła, czy sali weselnej powinny ze sobą współgrać i tworzyć zgraną kompozycję. Istotą takiej harmonii jest wybranie  motywu przewodniego.


Kwiaty panny młodej i druhny

Jednym z ważniejszych elementów stylizacji panny młodej jest ślubny bukiet. To on stanowi dopełnienie sukni ślubnej, biżuterii i makijażu. Odpowiednie kwiaty podkreślają urodę panny młodej, dodają jej subtelności, albo sugestywnie podkreślają jej wyraziste piękno. Kwiaty na ślub powinny być również dopasowane do sukni ślubnej, tworzyć z nią swoisty zgrany duet. Wybierając odpowiednie rośliny można postawić albo na subtelność – delikatne białe, czy bladoróżowe róże, anemony, tulipany czy frezje. Tonacje bieli, różu, delikatnej żółci lub pasteli pasują do zwiewnych i powabnych sukni i delikatnej urody. Kwiaty o zdecydowanych kolorach tworzą wyrazisty kontrast z bielą sukni , dodają charakteru, przełamują monotonną biel.


Czerwień, błękit i inne...

Czerwień i ciemny róż to kolory, które są najczęściej wybierane przez panny młode między innymi ze względu na to, że świetnie wyglądają na fotografiach. Jednak równie ciekawie prezentują się kwiaty niebieskie, pomarańczowe czy fioletowe, najważniejsze, by były pomysłowo i ciekawie skomponowane. Okazałe bukiety świetnie sprawdzą się do skromnych sukien, będą ciekawym akcentem, który przyciągnie wzrok. Panie w strojnych sukniach powinny wybierać bardziej subtelne wiązanki, by uniknąć efektu przeładowania. Kwiaty dla druhny powinny współgrać z bukietem panny młodej, stanowić nie jako albo dopełnienie bukietu lub stanowić duży kontrast. Zazwyczaj wiązanki druhen są odpowiednio mniej okazałe i skromniejsze.


Ozdoby i dekoracje

Kościół i sala weselna, to miejsca, które kochają piękne aranżacje z kwiatów. Warto przejrzeć oferty różnych kwiaciarni (np. e-kwiaty.pl; www.floralieferung.de – ogromnie duży wybór kwiatów na ślub, upominków oraz co jest dużą zaletą brak kosztów dostawy), które często oferują własnego dekoratora i pomoc w instalacji kwiatów. Floryści doradzą jakie kwiaty będą najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie podkreślą charakter miejsca i ceremonii. Najważniejsze to nie mieszać wielu kolorów, które do siebie nie pasują oraz kwiatów, które źle się ze sobą komponują. W przypadku wynajęcia profesjonalnego wsparcia mamy gwarancję uniknięcia błędów niedopasowania kolorystycznego, zbyt krótkiej trwałości kwiatów oraz braku harmonii.


Dekoracje samochodu i stołu weselnego

Kwiaciarnie w przypadku ślubu oferują również specjalne dekoracje zarówno na ślubny samochód jak i na stół weselny, które wspaniale uświetniają całą ceremonie i przyjęcie, dodając splendoru. Pięknie udekorowane miejsca świetnie wyglądają na zdjęciach, które są jedną z najważniejszych pamiątek ze ślubu. Ostatnio modnym zwyczajem stało się wręczanie gościom od młodej pracy małych ślubnych upominków w postaci czekoladek, ciekawych ozdób, czy też prezentów oddających charakter ślubu. Takie podarunki również można zamówić w kwiaciarniach, które mają często szeroki wybór prezentów zarówno tych dla gości, jak i dla młodej pary.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top