Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślubne przygotowania

organizacja wesela - kiedy zamówić obrączki
Pary, które decydują się na wspólne życie razem, rozpoczynają przygotowania do ślubu na długo przed planowanym terminem ceremonii ślubnej. Jak przygotować się do zadań związanych ze ślubnymi przygotowaniami? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Zdarza się, że śluby organizowane są w jedynie trzy miesiące, jednak w tak krótkim czasie niemal niemożliwe jest zarezerwowanie wymarzonej sali weselnej czy rozchwytywanego zespołu muzycznego. Najbardziej pożądani ślubni fotografowie, zespoły czy kamerzyści, mają niejednokrotnie terminy zarezerwowane na co najmniej rok w przód. Dlatego pary, które chcą mieć pewność, że uda im się znaleźć odpowiednich usługodawców, decydują się rozpocząć przygotowania już na półtora roku do dwóch lat przed ślubem.

Gdzie wesele?

Najważniejszym punktem przygotowań jest zarezerwowanie sali weselnej na uroczystość. Najbardziej luksusowe, oblegane sale weselne mają terminy zarezerwowane nawet na 2-3 lata do przodu, dlatego warto to wcześniej zweryfikować. Najchętniej wybieranymi terminami ślubu są miesiące letnie - czerwiec, lipiec i sierpień - dlatego są to również miesiące, w których najszybciej zapełniają się terminarze sal weselnych. 

Wybierając salę weselną zwróccie również uwagę na to, czy odpowiada ona Waszemu zamysłowi uroczystości. Zależnie od tego, czy Wasze wesele ma być huczną imprezą, czy eleganckim bankietem bez tańców, otwierają się dla Was różne możliwości z zakresu wyboru sali weselnej. W przypadku weselnego rautu możecie zdecydować się na mniejszą (a zatem prawdopodobnie tańszą) salę weselną, natomiast jeśli Wasze wesele ma być tradycyjną, wystawną zabawą, będziecie potrzebować sali z dobrym nagłośnieniem i odpowiednią ilością miejsca do tańca dla zaproszonych par.

Organizacja wesela

Po zarezerwowaniu miejsca na wesele, spokojnie możemy rozpocząć poszukiwania zespołu weselnego lub DJ-a, kamerzysty i fotografa. Wystarczy w ciągu kolejnych 6 miesięcy skompletować wspominanych usługodawców. Jeśli to możliwe, w tym czasie Młoda Para może odwiedzić np targi ślubne, które mają miejsce zazwyczaj między listopadem a lutym w każdym większym mieście. To właśnie na targach ślubnych poznacie najnowsze trendy ślubne na nadchodzący sezon oraz znajdziecie wszystkie niezbędne usługi z branży ślubnej w korzystnych cenach. 

Na rok przed weselem warto wybrać i zamówić samochód do ślubu, podobnie jest z ozdobami ślubnymi i usługami florysty. Wydaje się, że 12 miesięcy to bardzo długi okres czasu, ale z uwagi na to, że inne Pary Młode również zamawiają usługi z branży weselnej na długo przed ślubem, warto rezerwować wszelkie usługi z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Termin ślubu w kościele zwykle zamawia się na pół roku wcześniej, natomiast termin uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego ustala się na 3 miesiące przed ślubem. Pamiętajcie także o obowiązkowych naukach przedmałżeńskich, jeśli decydujecie się na sakrament kościelny. Na trzy miesiące przed wielkim dniem, warto zamówić obrączki. W tym czasie zaprasza się również gości, jednak w dobrym tonie jest zaproszenie gości wystarczająco wcześnie, by mogli oni zaplanować obecność na Waszym weselu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top