Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślubne harce plenerowe

Ślubne harce plenerowe
Ludzka pamięć to niezwykle zawodny twór. Gdyby nie pomysłowość ludzi, to wiele ważnych chwil umknęłoby bezpowrotnie. Dlatego człowiek od tysięcy lat najpierw wykuwał obrazy w kamieniu, malował portrety na płótnach by później wymyślić kliszę fotograficzną, a w następstwie tego odkrycia taśmę filmową.

Współcześni fotografowie dysponują znakomitym sprzętem oraz oświetleniem, który pozwala im robić zdjęcia niemalże perfekcyjnie. Trudno tutaj pominąć umiejętności i zmysł artystyczny wykonującego zdjęcia, które są kluczem do udanych zdjęć.


Sesja w plenerze ubarwi każdy album ślubny

Najbarwniejszą częścią fotografii ślubnej jest sesja plenerowa, która wypiera niedawno jeszcze popularniejszą sesję studyjną. Ta na otwartej przestrzeni daje młodym małżonkom pole do popisu i oddaje charakter ich związku. Zdjęcia plenerowe stanowią na ogół najciekawszą cześć każdego albumu ślubnego. Aby zdjęcia te były jak najlepsze, to powinniśmy mieć jakiś sprecyzowany pomysł na tę sesję. Jeżeli Para Młoda za motyw tych fotografii chciałaby wykorzystać swoje pasje, to nie stanowi to najmniejszego problemu.


A może coś nietypowego?

Na ten przykład, można pokusić się o scenkę na polu golfowym, gdzie Panna Młoda operuje kijem golfowym, a za nią podąża Pan Młody z pełnym oprzyrządowaniem do tego elitarnego jeszcze sportu. Gdy naszą pasją są łyżwy, to cóż za problem udać się (oczywiście porą zimową) na lodowisko, ubrać łyżwy i spontanicznie pozować do zdjęć. Można też skłonić się ku awangardzie i nastawić się na ujęcia nietypowe o charakterze artystycznym. Wtedy obieramy sobie przestrzenie nieco surowe jak: wysypisko śmieci, stara fabryka, ściany i bramy obdartych kamienic, które ujmowane są w kolory czerni i bieli.


Najbardziej popularne przestrzenie

Najczęściej spotykanymi zdjęciami są jednak te z wykorzystaniem bardziej konwencjonalnych obiektów jak zabytkowe budowle, parki, łąki czy lasy. Tych nie brakuje w Jarosławiu. Jeśli chodzi o budynki z historią w tle, to na uwagę obiektywu aparatu zasługują: renesansowa Brama Krakowska i mury obronne wraz z fosą, zabudowa rynku - w szczególności renesansowa Kamienica Orsettich z podcieniami i misterną attyką, miejski ratusz usadowiony w centralnym punkcie rynku (notabene przecudnej urody budowla), dawny gmach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Jarosławiu - obecnie Miejski Ośrodek Kultury czy miejska Wiata Targowa w Jarosławiu - wybudowana na wzór wrocławskiej na początku XX w (posiadająca charakterystyczne podcienie). Nieopodal miasta, we wsi Pełkinie znajduje się pałac Czartoryski, wraz z budynkami gospodarczymi, które mógłby też stać się ciekawym tłem naszych fotografii. Gustujący w otoczeniu przyrody mogą wybrać się na sesję do miejskich parków, których w Jarosławiu jest wyjątkowo wiele.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top