Ślubna sesja z historią w tle
Ponadto sesja ta powinna odbyć się w innym dniu niż ślub, bo aby zdjęcia były okazałe i kompletne, to często należy poświęcić cały dzień. A trzeba wziąć pod uwagę przełożenie sesji na inny dzień, bo nie od dziś wiadomo, że aura kapryśną jest. Ponadto liczy się koncepcja na przebieg sesji oraz odpowiednio dobrane miejsce oddające uczucia i temperament Pary Młodej.
Sesja związana z zainteresowaniami pary
Dobór miejsca - jak już wspomnieliśmy - ma kluczowe znaczenie dla sesji plenerowej. Często fotografowie rozmawiają przed wykonaniem usługi ze swoimi klientami, po to aby ich poznać i dowiedzieć się coś o ich pasjach. Nie jest to tylko czysto międzyludzki odruch, ale zabieg taki ma też zastosowanie praktyczne. Motyw hobby często wykorzystywany jest w plenerach. I tak miłośnicy piłki nożnej mogą udać się na stadion piłkarski. Nic tak nie wywołuje szczerego uśmiechu jak widok Panny Młodej strzelającej swojemu partnerowi gola z rzutu karnego. Mąż powinien oczywiście ofiarnie interweniować na linii bramkowej, nie licząc się z tym, że wybrudzi swój ślubny uniform. Podobne aranżacje można wykorzystać względem innych hobby, jak choćby wędkarstwo, kajakarstwo, golf, muzyka czy motoryzacja.
Oryginalne miejsca
Wiele Par Młodych szuka artystycznych doznań poprzez dobór nietypowych dla zdjęć ślubnych scenerii. I tak młodzi małżonkowie fotografują się na tle wysypiska śmieci, starych i sfatygowanych elewacji kamienic i ich bram. Często można natknąć się na ślubne zdjęcia w kinie czy teatrze stylizowane na modernistyczne lata dwudzieste ubiegłego wieku. Ciekawie można też zagospodarować pola uprawne, na scenkę rolniczą przy urządzeniach typu traktor, kombajn czy bardziej tradycyjne urządzenia jak choćby widły.
Wspaniałe miejsca w Przeworsku
Przeworsk to niezwykle atrakcyjne miejsce dla wykonania ślubnej sesji w plenerze. Na uwagę obiektywu aparatu zasługuje kilka zabytkowych obiektów. Szczególnie pięknym obiektem jest miejscowy ratusz, którego początki sięgają XV wieku. Budynek wyróżnia się charakterystyczną drewnianą wieżą. Perełką Przeworska jest zespół pałacowo-parkowy. Pałac jest murowany z cegły i znajduje się w parku typu angielskiego. Na terenie kompleksu mieści się tez muzeum pożarnictwa. Miasto to może pochwalić się także pięćsetletnimi murami obronnymi, których fragmenty widoczne są przy klasztorze OO. Bernardynów. Godzien odwiedzenia przez młodych małżonków jest niewątpliwie skansen Pastewnik. Obiekt ten to rekonstrukcja XIX wiecznego miasteczka i idealne miejsce na zaaranżowanie ciekawej sesji z nutką sielskiej historii w tle.
Autor: Paweł Hetnał