Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślubna sesja w Będzinie

Ślubna sesja w Będzinie
Ślub to bardzo wyjątkowy dzień. Wszyscy pragniemy, aby pozostał w naszej pamięci przez długi, długi czas. Poza wspomnieniami, pamiątką z dnia ślubu, oddającą te cudowne chwile są również fotografie ślubne, dlatego tak ważne jest, aby były one niepowtarzalne.

Szczegółowy plan zdjęć dobrze jest ustalić odpowiednio wcześnie, a także wspólnie z fotografem wybrać miejsce na zdjęcia plenerowe. Warto omówić termin sesji plenerowej, czy odbędzie się w dniu ceremonii, czy w inny dzień.


Reportaż ślubny oraz sesja

Obecnie fotografowie często robią zdjęcia reportażowe. Rozpoczynają się już o poranku od przygotowania, wizyty u fryzjera i kosmetyczki poprzez błogosławieństwo, aż do samego ślubu. Dobre zdjęcia reportażowe cechują się dużym zaangażowaniem i doświadczeniem fotografa. Powinien być praktycznie niewidoczny i wyczekiwać na najlepszy moment. Oprócz fotografii reportażowej istnieje również fotografia studyjna i plenerowa. Chociaż możliwości jest wiele, skupię się na ślubnej sesji plenerowej. Gdyż zorganizowana w innym dniu, niż dzień ślubu dostarczy najwięcej pozytywnych emocji, bowiem Para Młoda jest zrelaksowana i może zupełnie wyłączyć się od świata i zająć się tylko sobą.


Miejsce szczególne lub z polecenia fotografa

Wybór miejsca uzależniony jest od preferencji Nowożeńców oraz kreatywności fotografa. Pomysłów na imponującą sesję plenerową nie brakuje w Będzinie – mieście, w którym zachowało się 86 zabytkowych obiektów. Obronny Zamek Królewski z XIV wieku podświetlony nocą będzie idealnym tłem Waszych zdjęć. Blask bijący z reflektorów, dobrze dobrane oświetlenie przez fotografa stworzy naprawdę niepowtarzalną scenerię. Na nasze zainteresowanie zasłużyło również Śródmieście, czyli Stare Miasto, niegdyś Stary Będzin i usytuowane na nim starodawne kamieniczki oraz Rynek.


Inne atuty miasta

Kolejnym atutem Będzina jest Pałac Mieroszewskich o barokowo-klasycystycznej architekturze, położony w Gzichowie, pochodzący z początków XVIII wieku. Natomiast po drugiej stronie znajduje się park z początku XVIII w., z najstarszymi drzewami liczącymi sto kilkadziesiąt lat. W parku zachowały się kamienne rzeźby Bachusa i Flory wykonane przez Jerzego Leonarda Webera w 1718 r. Fanatycy zieleni i porywającej architektury koniecznie powinni zajrzeć w to niesamowite miejsce.


Pomniki przyrody

Jeśli planujecie sesję zdjęciową nad wodą, warto udać się nad Czarną Przemszę, która swoje źródło ma na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, a wzdłuż niej usytuowane są zachwycające pomniki przyrody. Będzin jest wyjątkowym miastem. Przy odrobinie fantazji i zaangażowania, Wasza sesja stanie się jednym z najcudowniejszych wspomnień w życiu.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top