Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubna różnorodność i kreatywność

Ślubna różnorodność i kreatywność
Planowanie ślubu i wesela to niekiedy dodatkowy etat w życiu narzeczonych, za który zapłata przyjdzie czasami nawet po roku ciężkiej pracy. Wybór fotografa to jedna z czynności, które trzeba załatwić w tym czasie.

Trzeba przecież wysłać zaproszenia, wybrać suknię ślubną, dobrać buty do garnituru, zarezerwować salę weselną i pomyśleć nad rozstawieniem biesiadników weselnych. W tym gąszczu załatwień nie powinniśmy zapomnieć o zatrudnieniu fotografa.


Mieć własny piękny album ślubny

Każdy z nas chciałby z dumą spoglądać po latach w album ślubny i rozkoszować się pięknymi chwilami z przeszłości. Gwarancją takich emocji są wysokiej jakości zdjęcia wykonane przez specjalistę najwyższej klasy. Najlepiej gdy zatrudnimy fotografa pełnego pasji, dla którego zdjęcia ślubne to nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy. Najlepszym sposobem na wstępną oceną fachowości jest przeglądnięcie jego portfolio, które powinno znajdować się w Internecie. Jeśli zdjęcia te są różnorodne, wykonane z rozmaitych ujęć w różnych miejscach, to są to pierwsze symptomy tego, że mamy do czynienia z fotografem o rozbudowanej fantazji. Przejrzenie jak najszerszej puli ofert fotografów ślubnych, pozwoli nam zbudować opinię na temat danego fachowca i stwierdzić, czy jego usługi są warte żądanych przez niego pieniędzy. Po tak szerokim rozpoznaniu, na pewno w oko wpadnie nam kilka ofert, które nas szczególnie zainteresują. Z wybranymi fotografami warto spotkać się osobiście i szczegółowo zaznajomić się z ich ofertą.


Sesja w plenerze ubarwi album

Gdy po wielu trudach i znojach w końcu wybierzemy tego jednego fotografa, to kolejne etapy współpracy z nim pójdą jak spłatka. Należy wnikliwe przeanalizować umowę i parafować ją. Warto przedstawić swoją koncepcję na sesję plenerową, o ile na taką się zdecydujemy. Fotograf z pewnością dostosuje nasze sugestie do zdjęć w terenie. Trzeba pamiętać, ze zdjęcia te będą cenną pamiątką na całe życie, więc powinniśmy te zdjęcia zrobić "po swojemu". Jeśli jesteśmy romantykami to nie zawahajmy się poprosić o zdjęcia w zacisznej knajpce gdzie miało miejsce nasze pierwsze spotkanie. Jeśli siedzi w nas dusza niespokojna i lubimy mocne wrażenia, to też powinniśmy dać temu wyraz na zdjęciach ślubnych. Skok ze spadochronem, albo wspólna przejażdżka skuterem wodnym, może dać nam znakomity efekt w postaci oryginalnych zdjęć.


Sławno pełne inspirujących miejsc

Inspiracji dla fotografa i Pary Młodej do ujęć plenerowych dostarcza przestrzeń miasta Sławno. Wiele tutaj monumentalnych i pięknych budowli, które mogą stać się tłem zdjęć ślubnych. Nad miastem góruje kościół parafialny p.w.WNMP zbudowany przez księżną Zofię w 1321 r. Charakterystyczne dla Sławna są bramy: Koszalińska z 1453r. i Słupska z 1458r., które są jedynymi zachowanymi pozostałościami dawnych fortyfikacji obronnych. Na uwagę obiektywu fotografa zasługuje budynek Urzędu Miasta zbudowany na początku ub. stulecia, a także pochodzące z tego samego czasu gmach poczty i dom kultury.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top